Nepoctiví prodejci

auto

Mějte se na pozoru, pokud Vám někdo nabízí zboží nebo zastavuje Vaše auto ...

V polovině měsíce dubna přijali strážníci Městské policie v Bakově nad Jizerou telefonické oznámení od občana, který si na sjezdu R10 všiml odstaveného tmavého vozidla se zahraniční registrační značkou,kolem  něhož se pohybovali podezřelí občané a pokoušeli se zastavit projíždějící auta. Při kontrole uvedeného místa však strážníci vozidlo na místě nezjistili.

V naprosté většině těchto případů se jedná o cizince, kteří se ve vozidlech tmavé (většinou černé) barvy, starších typů luxusnějších značek (Audi, Mercedes, VW, apod.), pokoušejí zastavit občany, a poté při opravě fingované závady začnou nabízet k prodeji různé zboží nebo okradou pomáhajícího řidiče.

MPPodobný problém se může vyskytnout i ve městě, kde  tito „podnikatelé“ nabízejí prodej přímo z vozidel na různých místech, nejčastěji na velkých parkovištích, náměstích či v okolí obchodních domů, nabízí různé zboží nebo  drahé kovy.

Většinou se jedná o nekvalitní, poškozené či odcizené výrobky nízké ceny, které vám je vnuceno jako značkové a předražené. Stejně tak výrobky z drahých kovů bývají při vlastním prodeji zaměněny za bezcenné padělky z barevných kovů.

Vzhledem k tomu, že tento prodej není povolen,  prodejci se dopouštějí podvodu a často nemají žádný nebo mají falešný živnostenský list.

Doporučuji s těmito podnikavci nekomunikovat, odmítnout jejich nabídku a posléze na místo přivolat hlídku Městské policie nebo přímo policie ČR.

Aleš Konývka, ředitel MP

6.5.2013 21:04:23 | přečteno 766x | magdalena.bulirova
load