Pokus o krádež nebo vandalizmus?

lampy veřejného osvětlení

Přelom měsíců září a října zaznamenal v Bakově nad Jizerou vrchol vandalizmu.  

Koncem měsíce nahlásili všímaví občané poškození dvou lamp (ze stávajících tří) veřejného osvětlení na cestě mezi železničními mosty. Vlastní kontrola místa pak ukázala, že dvě lampy někdo uřízl v asi metrové výšce a ponechal ležet vedle cesty. Podle svědectví občanů se tak muselo stát v časných ranních hodinách. O týden později pak občanka nahlásila na stejném místě další uříznutou lampu, tentokrát tu zbývající. V obou případech byla záležitost po provedení fotodokumentace oznámena vedoucímu technické čety, příslušnému odboru Městského úřadu a bude prověřována Policií ČR.

Další případ vandalizmu se odehrál v obci Podhradí, kde občané nahlásili hořící lampu veřejného osvětlení. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že u lampy veřejného osvětlení na parkovišti někdo opřel dvě dřevotřískové desky, které následně zapálil. Strážníci oheň uhasili a po provedení fotodokumentace událost předali vedoucímu technické čety.

Ve všech případech si pachatel neuvědomil, že svým jednáním nejen poškozuje veřejně prospěšné zařízení, ale i tato cesta se v nočních hodinách stává nebezpečnou a zvyšuje se možnost úrazu.

Aleš Konývka, ředitel MP

Vandalizmus

lampy veřejného osvětlení

lampy veřejného osvětlení

 
lampy veřejného osvětlení

lampy veřejného osvětlení

 
 
11.10.2014 15:01:01 | přečteno 741x | magdalena.bulirova
load