Problematika psů v Bakově

pes

Ačkoliv od června loňského roku platí naše nová obecně závazná vyhláška o veřejném pořádku (ikona souboruOZV č. 2/2014), která pamatuje i na povinnosti majitelů psů, mnozí bakovští občané tuto vyhlášku nerespektují.

Tato vyhláška, mimo jiné, říká i to, co by mělo být pro každého pejskaře samozřejmostí, a to úklid po svém miláčkovi. Nejen některé travnaté plochy, ale často i chodníky se stávají pro nás „překážkovou dráhou“ a nepřinést si domů na botě nějaký „dárek“je v některých místech pomalu nemožné. Další pravidlo, které by majitelé psů měli dodržovat je i označení psů, určené městem a to je v tomto případě známkou vydanou na pokladně Městského úřadu. No a posledním pravidlem je dodržování míst, kam je našim miláčkům vstup zakázán zcela nebo povolen pouze na vodítku.

Doporučuji všem majitelům psů se s touto vyhláškou seznámit a do konce měsíce dubna uhradit na pokladně Městského úřadu poplatek ze psa nebo si nového psa přihlásit. Vzhledem ke zjištěným okolnostem se strážníci Městské policie v Bakově nad Jizerou budou problematice dodržování zásad vyhlášky věnovat intenzivněji a zjištěné přestupky budou řešit udělením blokové pokuty, která v tomto případě je až do výše jednoho tisíce korun na místě a ve správním řízení až do výše třiceti tisíc korun.

Součástí práce strážníků je i odchyt psů, kteří se volně bez dozoru pohybují po městě. Pro tyto případy byl v objektu technické čety města zřízen nový odchytový kotec, kam budou odchycení psi umisťováni. Zde psi budou umístěni do doby, než se podaří zjistit majitele a pokud se nikdo o odchyceného psa nepřihlásí, bude převezen a umístěn v útulku v Lysé nad Labem.

Aleš Konývka, ředitel MP

8.3.2015 21:19:56 | přečteno 554x | magdalena.bulirova
load