Strážníci mají ve služebním vozidle defibrilátor

resuscitační set

V měsíci březnu letošního roku se na naši městskou policii obrátil koordinátor projektu AED ve Středočeském kraji

Nabídl nám bezplatné zápůjčky na základě probíhajícího projektu „Nasazení automatických externích defibrilátorů pro podporu včasné defibrilace a resuscitace v systému přednemocniční neodkladné péče ve Středočeském kraji“. Krajský úřad Středočeského kraje již pořídil 25 kusů resuscitačních setů. Tyto resuscitační sety obsahují kromě AED (Philips HeartStart FRx) také zdroj kyslíku (O2 Pack), ochranné pomůcky (rukavice a resuscitační rouška) a nůž. Majitelem těchto resuscitačních setů je Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, která tyto sety nabízí k užívání vybraným subjektům.

Po vyřešení legislativních záležitostí a podpisu smlouvy byl přístroj strážníky koncem měsíce července převzat na pracovišti ZZS SČK v Kladně a po absolvování školení „Základní neodkladné resuscitace včetně AED - školení pro složky IZS“ pracovnicí Krajského školícího a výcvikového střediska ZZS SČK, byl přístroj umístěn ve služebním vozidle Městské policie v Bakově nad Jizerou a uveden do provozu.

Tímto dnem byla současně navázána spolupráce Městské policie se záchrannou službou v otázce poskytování včasné defibrilace a resuscitace jako součást systému přednemocniční neodkladné péče.

Aleš Konývka, ředitel MP


vybavení služebního vozu MP

resuscitační set

resuscitační set

 
resuscitační set

resuscitační set

 
 
5.9.2014 14:29:14 | přečteno 927x | magdalena.bulirova
load