Strážník a závady na komunikacích

Dopravní značka

Při výkonu služby se strážníci setkávají s různými situacemi, mezi které patří i překážky silničního provozu. 

Během kontrolní činnosti nebo na oznámení občanů odstraňují z vozovky spadlé větve, napadané kamení nebo dokonce spadlé části nákladu ať už prkna či různé druhy odpadu. V této souvislosti se hlídky často setkávají i s poškozováním dopravního značení. Poslední případ řešila hlídka koncem měsíce července, kdy všímavý občan oznámil poškozené dopravní značení na komunikaci z Malé Bělé k Podhradí. Na této části komunikace nějaký vandal, zřejmě posilněn alkoholem, zkoušel svou sílu na dopravních značkách a tak na křižovatce u mostu přes Jizeru otočil dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“. Dále pak otočil (již poněkolikáté) směrové cedule u viaduktu ke Zvířeticím a vyvrátil označník autobusové zastávky a směrové tabule u odbočky k hlavnímu nádraží. Svoji siláckou pouť ukončil vyvrácením cedule „Konec obce“ v Podhradí.

 V sobotu dopoledne si pak strážník všiml, že na objízdné trase v Havlíčkově ulici zmizela přenosná dopravní značka „zákaz zastavení“. Tu strážník následně nalezl ležet na travnaté ploše u autobusové zastávky v Žižkově ulici a umístil ji zpět na své původní místo.

Pokud je v možnostech strážníků, překážku silničního provozu odstraní, otočí nebo umístí dopravní značení na své původní místo. Pokud je závada většího rozsahu, ohlásí ji příslušnému správci komunikace nebo OVaŽP Městského úřadu.

Každý občan, který úmyslně poškodí nebo přemístí dopravní značku, by si měl uvědomit, že jeho „žert“ může vážně ohrozit bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu.

Aleš Konývka, ředitel MP
27.8.2014 14:36:17 | přečteno 671x | magdalena.bulirova
load