Zachráněný život

železniční mosty

Pondělní noční směnu strážníci naší městské policie řešili jedno z nepříjemných oznámení. Z policejní tísňové linky přišla žádost o prověření oznámení občana, který, jak sám uvedl, se v Bakově nad Jizerou chystá končit svůj život skokem pod vlak. 

Strážníci ihned reagovali na oznámení a vyjeli na místo. Při obhlídce přibližně určeného místa uviděli muže, který stál u kolejiště a telefonoval. Při spatření strážníků se sám přihlásil a uvedl, že on je tím oznamovatelem a chce ukončit svůj život.

Muž byl až do příjezdu bakovských strážníků v telefonickém kontaktu s operačním střediskem policie ČR. Mezitím byla na místo vyslána i hlídka police ČR, lékař RZS. Strážníkovi bakovské MP se s mužem podařilo navázat slovní kontakt. Při rozhovoru s ním zjistil, že je pod vlivem alkoholu.

Zádrhel nastal, když mělo dojít k převozu vozidlem záchranářů k následnému ošetření. To si muž umanul, že všichni policisté a zdravotníci jsou nepřátelé a jediným „přítelem“ mu byl bakovský strážník, se kterým po celou dobu komunikoval, a se kterým nakonec do vozidla záchranky nastoupil. Za jeho doprovodu se nechal převézt do Klaudiánovy nemocnice.

Tuto záležitost se podařilo po dobré vzájemné spolupráci všech zúčastněných složek přivést do šťastného konce.

Aleš Konývka, ředitel MP

14.5.2014 15:16:50 | přečteno 736x | magdalena.bulirova
load