Nejen o dopravní situaci v Bakově

Nejen o dopravní situaci v Bakově

Při silniční kontrole museli bakovští strážníci pronásledovat agresivního psa

Bakov nad Jizerou/ Město Bakov si mnoho řidičů plete se závodní dráhou. Ani s parkováním si hlavu příliš nelámou. Bakovští strážníci proto každý den vyráží do ulic města na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti a parkování v ulicích města. Jejich dohled nad řidiči jim ale v úterý překazilo zoufalé volání o pomoc ve Školní ulici.

Strážníci se okamžitě rozběhli za voláním ženy. Tam podle ředitele městské policie Daniela Šulce uviděli ženu, venčící na vodítku svého psa. „Na jejího psa tam zaútočil toulavý pes. Žena se rozhodla svého psa bránit a útočícího psa odchytit. Ten ji však pokousal na pravé dlani," řekl Boleslavskému deníku ředitel Šulc.

Odtrhnout psy od sebe se podařilo až strážníkům městské policie. Agresivní pes se ale hned poté dal na útěk. Krátce na to začali strážníci přijímat další telefonáty o rozzuřeném psovi, který dál v Bakově útočil na jiné psy.

Hlídka se ihned dala do pátrání. Psa zjistila v Boleslavské ulici, kde svým pobíháním ohrožoval bezpečnost silničního provozu. „Psa bylo velmi náročné odchytit, jelikož byl agresivní a velmi plachý. Nakonec se nám jej ale podařilo zajistit," poznamenal Daniel Šulc.

Jak se následně podařilo zjistit, pes naštěstí nebyl infikován vzteklinou. Poraněná žena přesto musela vyhledat lékařské ošetření.

Jen během dubna museli strážníci řešit případy toulavých psů a psů puštěných na volno v patnácti případech. Jejich majitelé museli na pokutách zaplatit tři tisíce korun.

Strážníky ale během dubna zaměstnali i neukáznění řidiči. Především v lokalitě u Galaxie museli řešit velké množství řidičů, kteří stáli na zákazu zastavení. Hříšníci dohromady zaplatili čtrnáct tisíc korun.

Hlídka městské policie také odhalila 46 vozidel, které jejich majitelé zaparkovali v křižovatce či protisměru. Celkem tak strážníci udělili pokuty za 20 tisíc korun.

Ani s dodržováním rychlosti to v Bakově není nejlepší. Jednadvacet takových řidičů zaplatilo na pokutách 21 tisíc korun.

(autor Tomáš Ježek - Boleslavský deník)

4.5.2008 9:06:17 - aktualizováno 1.9.2011 10:49:36 | přečteno 598x | magdalena.bulirova
load