Padesátkou přes Chudoplesy? Řada řidičů to stále nechápe

Padesátkou přes Chudoplesy? Řada řidičů to stále nechápe

Padesátka v obci, zákaz zastavení a parkování v křižovatce. Řidiči na Bakovsku stále jakoby nepochopili, co říká zákon! Právě na takové hříšníky si posvítili bakovští strážníci městské policie.

Jak Deníku řekl ředitel Městské policie v Bakově nad Jizerou Daniel Šulc, hlídky se při kontrole bezpečnosti silničního provozu soustředily zejména do spádových obcí Bakova.

Šoféři tak na muže zákona mohli narazit nejen v samotném Bakově, ale i v Budě, Podhradí, Chudoplesích a Malé Bělé. "Nejvíce přestupků páchali řidiči v neuposlechnutí zákazových značek a špatném parkování v křižovatkách," uvedl pro Deník Šulc. Celkem strážníci museli řešit téměř sedmdesát takových událostí.

Pozornosti však neunikli ani řidiči, kteří při průjezdu obcemi pozapomněli sundat nohu z plynu. Radaru na měření rychlosti neuniklo na dvacítku řidičů. A neustále padaly pokuty. Lidé za volanty svých plechových miláčků sahali do peněženek poměrně často. Všichni hříšníci zaplatili na pokutách dohromady 54 500 korun.

A kde jde podle statistik doslova o život? Podle Daniela Šulce je nejhorší situace, co se nedodržování rychlosti týče, v Chudoplesích. "K největšímu porušování přestupků v dopravě dochází v Bakově v Boleslavské ulici," dodal ředitel městských strážníků.

Další dopravně - bezpečnostní akce v ulicích Bakova a přilehlých obcích na sebe tak nenechají dlouho čekat.

(Autor: Tomáš Ježek - Boleslavský deník)

10.11.2008 21:05:47 - aktualizováno 1.9.2011 10:56:10 | přečteno 828x | magdalena.bulirova
load