S ukradeným šrotem ujížděl pryč. Strážníkům ale neutekl!

S ukradeným šrotem ujížděl pryč. Strážníkům ale neutekl!

Další útok sběračů kovů má za sebou sběrný dvůr v Bakově nad Jizerou. Několikrát se tam totiž stalo, že jej navštívili nezvaní návštěvníci. Po jejich odchodu tam vždy něco scházelo. Šlo o kovy, které si zloději vždy zřejmě zpeněžovali jinde.

Stejná situace se opakovala také toto úterý. Hromada šrotu se tam zabílila jednomu muži natolik, že si pár těžkých kusů odnesl. Jednalo se o několik kusů železa a tři pračky. Na všechno přišel kolem desáté hodiny dopolední správce sběrného dvora.

Okamžitě to oznámil strážníkům městské policie. Boleslavskému deníku to řekl ředitel městské policie Daniel Šulc. „Strážníci začali ihned provádět kontrolu v ulicích Bakova, zda nezjistí podezřelou osobu, která by výše uvedený náklad převážela," uvedl Šulc.

To se hlídce také během chvíle podařilo. Při průjezdu přes most od Bakova na Malou Bělou uviděli strážci zákona muže, tlačícího na káře podezřelý šrot. Neváhali a i s nákladem jej zastavili.

Podle Šulce naložený náklad odpovídal ukradeným věcem ze sběrného dvora. „Na dotaz, odkud materiál získal, nedokázal věrohodně odpovědět," řekl Šulc. Na místo proto dorazil také správce bakovského sběrného dvora. Věci na káře dobře poznal.

Hodnota ukradeného šrotu nepřesahuje částku pěti tisíc korun. Při krádeži navíc nedošlo ani k poškození plotu dvora. V takovém případě se tedy jedná jen o přestupek. Strážníci proto celou záležitost vyřešili na místě v blokovém řízení.

(Autor: Tomáš Ježek - Boleslavský deník)

4.8.2008 18:27:51 - aktualizováno 1.9.2011 10:52:45 | přečteno 590x | magdalena.bulirova
load