Najde se majitel? Leguán prožil noc v kotci na služebně městské policie

Najde se majitel? Leguán prožil noc v kotci na služebně městské policie

Téměř metr dlouhý leguán v pondělí zaskočil strážníky městské policie v Bakově nad Jizerou.Zvíře bylo nalezeno na zahradě jednoho z domků v ulici Nad Stráněmi.

„Zvíře nám bylo už předáno odchycené, majitel je však neznámý. Museli jsme si zapůjčit také větší kotec, aby měl tvor pohodlí. Zkoušeli jsme kontaktovat chovatelku, která leguány v Bakově chová. Ta však uvedla, že se nejedná o jejího chovance," uvedl ředitel městské policie Daniel Šulc.

Přestože je původ leguána zatím neznámý, zůstane ještě v kotci na služebně městské policie. Jeho majitel by měl zvíře postrádat, a tak se může obrátit na městskou policii. Strážníci zajistí, aby se informace o nálezu leguána dozvěděla i bakovská veřejnost, a to prostřednictvím místního rozhlasu. „Dá se předpokládat, že vlastníkem leguána bude někdo z místních," dodal Šulc.  To, že se jedná o leguána, potvrdil zvěrolékař, na kterého se strážníci obrátili.

Pokud se o tvora majitel nepřihlásí, budou strážníci informovat pracovníky Zoo koutku v Zahradě domu dětí v Mladé Boleslavi, kde podobné tvory v případě nouze přijímají.

Podle webu chovatelů leguánů může z několikacentimetrové ještěrky vážící i 25 gramů vyrůst leguán do celkové délky i dvou metrů a váhy do 8 kg. Takové velikosti může dosáhnout již v 6 letech svého života. Leguán je divoké zvíře a může kousnout, škrábat nebo švihnout člověka svým ocasem, čímž může způsobit opravdové zranění.

(Autor: bro, MB Noviny)

1.6.2011 7:27:00 - aktualizováno 1.6.2011 7:57:42 | přečteno 872x | magdalena.bulirova
load