Městská policie varuje: Pozor na zloděje!

Kapsář

Jako každý rok s blížícími se svátky vánočními, přibývá nervozity a shonu a velmi často mnozí z nás zapomínají na velmi důležitou věc, a tou je vlastní bezpečí a zabezpečení svého majetku. Předvánočního shonu velmi často využívají nenechavci, kteří těží z naší nepozornosti či roztržitosti a velmi často se dokáží zmocnit našich věcí.  

V této době je zaznamenáno zvýšené riziko drobných krádeží v obchodech, obchodních domech, na tržištích, jarmarcích, ale i v rodinných domech a bytech. Je potřeba si uvědomit, že ne každý občan se ze svátečního času těší. Někteří se snaží využít jakékoliv záminky k obohacení své osoby na úkor ostatních.

Velmi často si v místech s větší koncentrací lidí vyhlédnou svůj „objekt“ a ten sledují a v nestřežené chvíli odcizí obsah kabelky nebo tašky. Velmi často využijí naší nepozornosti a všimnou si neuzamčeného vozidla, domu nebo bytu. V této době je nutné zvlášť dbát na to, kdo se vyskytuje v blízkosti naší osoby, našeho domu a jestli nás sleduje delší dobu, nebo se neznámé osoby pohybují po naší čtvrti.

Je dobré si své osobní věci chránit uložením do pevných vnitřních kapes kabelek, oděvů, řádně zajistit a uzamknout své vozidlo, byt nebo dům. Velmi často ponecháme otevřenou branku na dvůr nebo vchodové dveře do bytových domů, kam se pak nezvaný host sám snadno dostane a jeho další nezákonná činnost je již otázkou zlodějovi zručnosti.

Přeji všem krásné a klidné prožití vánočních svátků a mnoho zdraví a štěstí v Novém roce.

Aleš Konývka, ředitel MP

 

11.12.2017 15:51:23 | přečteno 650x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load