Ztráty a nálezy

kolo

Mimo odchytu ztracených a opuštěných psů mezi práci strážníků patří i ztráty a nálezy věcí. Mnoha lidem se stane, že někde zapomenou nebo ztratí některou ze svých věcí. 

Strážníci se nejčastěji setkávají ze ztracenými klíči, jízdními koly a doklady. Všechny tyto nalezené věci skončí většinou na služebně Městské policie, kam je nálezci donesou nebo je přivezou strážníci.

Ve většině případů se lidé o své ztracené věci přihlásí a tak není potřeba vyřizovat další agendy. Nalezené osobní doklady, pokud nejsou v zájmu policie ČR, jsou předávány na příslušná oddělení úřadů, které doklad vydaly. Ve spoustě případů se pak jedná o věci značně poškozené, poničené nebo nefunkční, které jsou po určitou dobu ponechány na služebně a pokud se majitel nepřihlásí, jsou zlikvidovány. To se děje hlavně se staršími typy mobilních telefonů, které se nedají dobít a znovu zprovoznit a nalezených peněženek bez dokladů a klíčů.

V současné době se na služebně Městské policie v Bakově nad Jizerou nachází z období přechodu loňského a letošního roku několik svazků klíčů a tři mobilní telefony. V nálezech také zůstal jeden pár zánovních sportovních bot, několik starších kol a jedno novější pěkné z minulého měsíce.

Současně mi dovolte, abych Vám všem popřál krásné a klidné prožití Vánočních svátků a mnoho štěstí, zdraví a osobních úspěchů v Novém roce.

 

Aleš Konývka, ředitel MP

29.11.2018 19:22:00 | přečteno 406x | magdalena.bulirova
load