Auto není trezor

auto

Tuto větu již slyšel jistě každý z nás, ale i přes to si lidé stále neuvědomují její význam a nedostala se do podvědomí všech řidičů.

V této době, kdy končí zimní období, které je střídáno teplotami jarními nebo až skoro letními, se spousta rodin vydává na výlety, poznávací nebo sportovní akce.

Začínají se otevírat zábavné a rekreační objekty a počasí nás často donutí i stáhnout okénka u našich vozů. Zvláště pak při jejich zaparkování, než se rodina převlékne, přezuje, otevřeme okna, která pak, zvláště u starších typů vozidel, zůstávají pootevřená či zcela otevřená. V návalu euforie z krásného počasí pak kolikrát opomeneme i uzamknout a zabezpečit vozidlo. Uvědomme si, že policista ani strážník není vždy přítomen na parkovišti a nemůže tak zajistit ohlídání vozidla.

Dalším případem, který se může stát, je ponechání osobních věcí ve vozidle tak, že jsou viditelná pro každého kolemjdoucího. Musíme si uvědomit, že jarní počasí nevytáhne jen milovníky sportů a přírody, ale také nenechavé ruce zlodějů. Tito lidé mají dostatek času si projít celý prostor parkoviště nebo parkovacích ploch, obhlédnout si jejich chod a pohyb osob.

Zejména pak zloděje lákají odložené kabelky, sportovní kabely, igelitové tašky. Často se stává, že ve vozidle zůstane na viditelném místě navigace, mobilní telefon, peněženka nebo dokonce doklady s klíči od domu.

Kolemjdoucí nenechavce zaujme i zdánlivě bezcenná věc a tak je potřeba pamatovat na to, aby ve vozidle nezůstalo žádné lákadlo a to ani při krátkodobém opuštění vozidla.

Aleš Konývka, ředitel MP

13.3.2019 14:24:38 | přečteno 619x | magdalena.bulirova
load