Pozor na zajištění nemovitostí

Zajištění nemovitostí

Jak se blíží letní prázdniny, každý z nás přemýšlí, jak a kde stráví svoji zaslouženou dovolenou. Někteří z nás odjedou do zahraničí, někteří volí dovolenou tuzemskou. Všichni však máme jedno společné: opustíme svoje byty a domy. Právě v tomto období dochází k největšímu nárůstu ve vloupání do bytů a domů.

V této době je potřeba si uvědomit, jak zabezpečit svoji nemovitost. 

Nejjednodušším, ale ne nejlevnějším, je napojení bezpečnostního systému domu nebo bytu na některou bezpečnostní agenturu, která nemovitost ohlídá za Vás. 

Další možností je instalace soukromého bezpečnostního nebo kamerového systému, který se umí spojit s Vaším chytrým telefonem a informovat o změnách nebo pohybu v nemovitosti. 

Samozřejmě, že lze využít i jednodušších opatření. V době rozvinutých sociálních sítí není dobré před dovolenou veřejně sdělovat kam, s kým a na jak dlouho odjíždíme. Těchto informací umí zdatní zloději velmi dobře využít. 

Další jednoduchou možností je instalace časového zařízení, které v době vaší nepřítomnosti spustí například rádio, jehož hudba je slyšet za dveřmi domu nebo bytu, ve večerních hodinách pak lampu, která je viditelná z okna z ulice. V bytových domech pak lze vyměnit jmenovku na zvonku a dveřích, která pachateli znemožní identifikaci vašeho bytu. 

Poslední možností je požádat své sousedy, pokud s nimi dobře vycházíme, nebo své příbuzné, aby nemovitost kontrolovali, vybírali doručenou poštu, letáky ze schránky a zkontrolovaly okna a dveře, zda nejsou poškozené.

Dovoluji si Vám všem popřát krásnou a příjemnou dovolenou.

Aleš Konývka, ředitel MP


25.6.2019 | přečteno 322x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load