Upozornění na změny dopravního značení v našem městě

dopravní značky

S nárůstem počtu automobilů ve městě se zvyšuje dopravní náročnost. Komise pro bezpečnost a veřejný pořádek projednala stávající situaci a rozhodla se doporučit radě města některá dopravní opatření, která mimo jiné vychází z doporučení studie zklidnění dopravy ve městě, vypracované firmou Eltodo v loňském roce.

Prvním místem, které bylo potřeba vyřešit, je okolí základní školy a mateřské školky. Zde bylo přistoupeno k vytvoření dvou jednosměrných komunikací, a to v části ulice Školní, směrem od školy k ulici Družstevní a následně v ulici Družstevní směrem od školy k pneuservisu. Takže příjezdová komunikace ke škole bude pouze ulice Palackého a výjezdy z této lokality budou ulicí Školní a Družstevní. Realizace výše uvedených dopravních opatření již započala a na změnu budou upozorňovat speciální dopravní značky.

Druhou částí, kde bylo přistoupeno k vytvoření jednosměrných komunikací, jsou ulice Havlíčkova a Nerudova, kde docházelo k problémům při svozu domácího odpadu. Ulice Havlíčkova bude jednosměrná od ulice Husova do ulice Žižkova a ulice Nerudova z ulice Žižkova do ulice Husova.

Před prodejnou potravin (naproti sportovnímu centru Galaxie) v Boleslavské ulici bude z bezpečnostních důvodů instalováno zábradlí a v nejbližší době bude provedena obnova vodorovného dopravního značení.

V místní části obce Buda bude provedeno snížení tonáže vozidel, projíždějících kolem budovy osadního výboru a na výjezdu na konci areálu družstva. Těžké zemědělské stroje a nákladní automobily budou tak do areálu přijíždět a vyjíždět pouze komunikací podle rybníka.

Realizace výše uvedených opatření již začala a měla by být dokončena do začátku nového školního roku.

Přeji všem příjemné prožití prázdnin a pěknou, pohodovou dovolenou.

Aleš Konývka, ředitel MP


4.7.2019 7:39:56 | přečteno 1361x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load