Strážník a odchyty zvířat

Odchyty zvířat

V průběhu své služby strážníci městské policie musí řešit mnohá oznámení a stížnosti občanů, mezi které patří také zákroky na zvířata. Ve většině případů se jedná o zaběhlé psy.

V letošním roce se strážníci zatím věnovali 39 oznámením o volně pobíhajícím psu. V 16 případech se psa na místě nepodařilo nalézt nebo pes před strážníky z místa utekl a odchyt se nezdařil. Celkem 24 psů se po odchytu podařilo vrátit zpět jejich majiteli. Ani jeden pes nemusel být zatím umístěn v útulku v Lysé nad Labem. 

Mimo odchyty psů vyjíždějí strážníci na oznámení občanů o uhynulém zvířeti, kdy divoce žijící zvěř, většinou srnčí, strážník oznámí příslušnému mysliveckému hospodáři, který zajistí její odklizení. V případě menších zvířat strážník kadáver (uhynulé zvíře) odklidí a nechá odborně zlikvidovat. Letošní rok strážníci řešili 13 případů. 

V neposlední řadě strážníci letos vyjeli ke dvěma rojům včel, jeden likvidoval včelař a druhý bakovský SDH, dále na volně pobíhající krocany, jejichž odchyt si zajistil jejich majitel. V jednom případě řešila hlídka oznámení o hadovi, kdy se jednalo o neškodnou užovku a poslední srpnový zákrok byl na odchyt jezevce, spadlého do vodovodní šachty. Toho strážníci za pomocí pracovníků technické čety odchytli a po vyproštění ze skruže vypustili zpět do přírody.

Aleš Konývka, ředitel MP


Odchyty zvířat

Odchyty zvířat

Odchyty zvířat

 
Odchyty zvířat

Odchyty zvířat

 
 
22.9.2020 7:33:04 | přečteno 321x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load