Novinky u Městské policie

Městská policie

Od června došlo u městské policie ke změnám...

Naše řady posílila další asistentka na přechodech pro chodce. Stala se jí další bakovská občanka, paní Hana Kratochvílová. Do konce školního roku bude provádět dohled na přechodu v Boleslavské ulici u komplexu Galaxie a od září nastoupí na přechodu na Mírovém náměstí, kde nám, bohužel, končí paní Kertészová.

Byla vypsána veřejná výzva na dalšího asistenta na přechody pro chodce, která je zveřejněna na webu města a v tomto vydání Bakovska.

V souvislosti s rozhodnutím zastupitelstva města Bakov nad Jizerou se podařilo navýšit počet strážníků Městské policie v Bakově nad Jizerou na celkový počet pěti strážníků. Do našich řad přibyl v prosinci roku 2015 pan Bedřich Vrabec z Mnichova Hradiště a od poloviny měsíce dubna 2016 pan Miloš Kredba z Mladé Boleslavi.

Nová koncepce

V této souvislosti byla vypracována nová koncepce výkonu služby strážníků, která by měla zefektivnit činnost strážníků a která byla uvedena do praxe v měsíci květnu letošního roku.

Základem této koncepce je rozdělení města a příměstských částí do pěti okrsků, kdy za každý okrsek zodpovídá jeden strážník. V praxi to však neznamená, že strážník nevykonává činnost v jiném než svém okrsku, ale má odpovědnost za stav svěřené části města, kde monitoruje např. stav komunikací, chodníků, dopravního značení, ale i situaci v restauracích, provozovnách a parkování.

Ve svěřeném okrsku pak tráví pochůzkovou činností minimálně jednu hodinu denně, čímž dojde ke zviditelnění strážníka, bližšímu kontaktu s občany a lepšího posouzení aktuální situace.

Rozdělení okrsků Mě policie Bakov nad Jizerou

OKRSEK 1 – Město str. Konývka Aleš

  • Podhradí, Hlavní nádraží ČD, Zvířetice
  • Ulice: Mírové nám., Cinkova, Alešova, Tondrova, Jizerní, Linkova, Luční, Riegrova, Jabloňová, Pionýrů, Palackého, Družstevní, Školní, Jungmannova

OKRSEK 2 – Husova str. Vrabec Bedřich

  • Malá Bělá, Na Jeřábu
  • Ulice: Husova, Žižkova, Podzbába, Havlíčkova, Čechova, Nerudova, Jiráskova, Smetanova po koleje, Tržní, Komenského sady, Budovcova, Boleslavská po koleje, Volnočasový areál, Katolický hřbitov

OKRSEK 3 – Stadion str. Kredba Miloš

  • Buda, Horka, Zájezdy
  • Ulice: Boleslavská od přejezdu, Boženy Němcové, 5. května po Boleslavskou, Zahradní, Nad Stráněmi, Nad Skalkou, Nad Úvozem, Čapkova po Boleslavskou, Mládežnická, Rybní důl, Stadion, Podstráně, V Tůních, železniční mosty

OKRSEK 4 – Výsluní str. Čermák Jaroslav

  • Malý a Velký Rečkov, Chatová osada Ostrov
  • Ulice: Tyršova, Na Výsluní, Polní, Smetanova po koleje, Slepá, Fügnerova, Dvořákova, Macharova, Svatojánská, 5. května po Boleslavskou, Čapkova po Boleslavskou, Krátká, Spojovací, Slunečná, městský hřbitov

OKRSEK 5 – Trenčín str. Mareš Jiří

  • Chudoplesy, Chatová osada Chudoplesy, vrch Baba, Brejlov, Nová a Stará Studénka
  • Ulice: Pražská, Na Návsi, Brigádnická, 6. července, Rybničná, Sadová, Ku Splávku, Konečná, benzínová pumpa.

Aleš Konývka, ředitel MP

Noví strážníci

Bedřich Vrabec

Bedřich Vrabec

 
Miloš Kredba

Miloš Kredba

 
 
30.6.2016 17:29:50 | přečteno 874x | magdalena.bulirova
load