Mikuláš, perníčky, kino ... to vše v prosinci v Tymišce

vánoční posezení

Jak je již u nás zvykem, tak jsme prožili prosinec na plno. O všem co nás čeká, jsme si předem povídali, připravovali jsme se na každé období tohoto měsíce.

Hned po Barboře nás navštívil v pondělí Mikuláš s čertem a andělem. Nadílku jsme si vysloužili básničkou. Pak jsme si udělali diskotéku a pekelné soutěže pro odlehčení náročného dopoledne.

V tom samém týdnu jsme stihli ještě vyválet a vykrájet těsto na perníčky, upéct je a ozdobit.

Po práci nás čekalo kino v Mnichově Hradišti a to premiéra ,,Lichožrouti“. Představení se nám velice líbilo. Někteří z nás byli v kině poprvé.

Před vánoční besídkou jsme nafotili krásné vánoční fotografie pro rodiče a také vyrobili hezké dárečky. Napsali jsme dopisy Ježíškovi, které jsme společně umístili na nástěnku v chodbě.

Vyzdobená školka, napečeno, fotografie, dárečky a ozdobený stromeček korunoval příchod Ježíška, který na naši školku nezapomněl, a tak jsme našli kupu dárků a pak jsme jen rozbalovali a těšili se z hraček a stavebnic.

Vánoční besídka je již naší dlouholetou tradicí a je vždy poslední den před prázdninami. Rodiče a příbuzní se scházejí a čekají. Tentokrát jako andílci jsme se představili společně s učitelkami a přednesli básničky, zazpívali jsme písničky a zatancovali. V tvořivé dílničce jsme si s rodiči zhotovili přáníčko a svícen. Také jsme chutnali cukroví, které přinesli. Přáním krásných svátků jsme se všichni rozloučili.

Všem čtenářům přejeme do nového roku vše nejlepší. Děti a učitelky z Kuřátek. 

Prosinec

kino

kino

 
vánoční posezení

vánoční posezení

 
Mikuláš

Mikuláš

 
stromeček

stromeček

 
 
13.1.2017 21:45:00 | přečteno 274x | magdalena.bulirova
load