Předvánoční Tymiška

čekání na Barborku

Každý podzim jsme pozorovali přírodu v nedalekém Lovotíně. Tentokrát jsme zavítali do lesoparku na Štěpánku za výchovným programem ,,Co dělají zvířátka na podzim a v zimě“. 

Krásnou procházkou jsme se dostali k altánku, kde nás čekala paní pedagožka Ekocentra, která nás zavedla na lesní pěšinku. Na této pěšince jsme nacházeli makety zvířátek, které můžeme v tuto roční dobu potkat v lese. Na konci jsme si o nich povídali a také jsme si připomněli, která zvířátka se ukládají k zimnímu spánku. Zahráli jsem si i pohybovou hru na doupátka a také jsme v lese hledali kartičky zvířecích pelíšků.

 Na závěr naší procházky jsme se dostali k místu, kde stačí jen zašustit sáčkem a hlavně být potichu. Totiž tento zvuk láká veverky a tak i nám se poštěstilo si je nakrmit a vidět tyto krásné tvorečky zblízka. Výlet se nám povedl i počasí nám přálo. Bylo to moc hezké dopoledne.

Prvním prosincovým dnem začíná u nás čas plný kouzel a tradic. První tradicí je u nás návštěva svaté Barborky. Těšíme se na ni a vždy čekáme, jestli se nám i aspoň na krátko ukáže za oknem. Je to takové stvoření, které se jen mihne, usměje se, nasype nám bílou mouku na okno a je pryč. Čekání se i letos vyplatilo. Nevíme, jak to udělala, ale jak se ztratila, v našich zavěšených punčoškách na zábradlí ve školce jsme měli nadílku. Něco sladkého, něco zdravého i brambory nezapomněla.

Dále nás čekají čerti a tak se na ně chystáme. V loni jsme se převlékli také za čertíky. Letos je zmátneme zase něčím novým. Pak pečeme perníčky, jedeme do kina, fotíme se a hlavně trénujeme na besídku.

Pak už jen hurá domů na Ježíška. Všem Vám přejeme krásné Vánoce.

Děti a učitelky z Kuřátek 

Předvánoční Tymiška

čekání na Barborku

čekání na Barborku

 
Park Štěpánka

Park Štěpánka

 
 
14.12.2016 21:50:02 | přečteno 264x | magdalena.bulirova
load