Čtvrťáci v Drážďanech

Výlet do Drážďan

V úterý 18. dubna jsme se vypravili do Drážďan. Po příjezdu a svačince jsme se vydali nejdříve do Muzea hygieny. Tam jsme v rámci projektu MOJE SMYSLY navštívili Dětské muzeum.  

U vstupu jsme dostali pracovní listy s úkoly a začali jsme pracovat. V oddělení zrak jsme házeli na koš, zkoumali oční klamy a dívali se, jak se mění velikost panenky v oku v závislosti na světle. V oddělení sluch jsme zkoušeli, co se v uchu odehrává, když slyšíme nějaký tón nebo zvuk. Také jsme hádali neznámé zvuky a to bylo celkem těžké. V oddělení čich a chuť jsme hádali, co cítíme, aniž bychom to viděli. Tam jsme si užili spoustu legrace u čichových sloupů. V oddělení hmat jsme si vyzkoušeli hmatovou hru ve dvojicích. Také jsme si otestovali schopnost reagovat a prozkoumali dotykový tunel. Moc nás to v muzeu bavilo, ale museli jsme na další program.

Autobus nás převezl k centru a my šli s průvodkyní na prohlídku města. Prohlídku jsme začali u Zwingru. Pod tímto názvem se ukrývá komplex barokních staveb, které dnes obsahují hlavně galerie a muzea.

Dále jsme viděli na zdi v Augustusstrasse sto jeden metrů dlouhý nástěnný obraz vytvořený z 25 000 míšeňských porcelánových kachlíků. Dílo vypodobňuje panovníky rodu Wettinů v jezdeckém průvodu. To se nám moc líbilo. Pokračovali jsme na vyhlídkovou Brühlovu terasu, která vznikla pro relaxaci drážďanské šlechty a získala přezdívku Balkón Evropy. Odtud jsme pozorovali lodě a parníky na Labi.

Navštívili jsme i Frauenkirche - luteránský kostel, který byl za války kompletně zničen náletem a po třináctileté rekonstrukci se opět otevřel veřejnosti roku 2005. Podívali jsme se i do sklepení.

Stihli jsme si ještě nakoupit nějaké dobroty a dárky pro rodiče a pak už nás autobus odvezl zpátky do Bakova. Den v Drážďanech jsme si opravdu užili a dozvěděli se mnoho nového. Snad se tam ještě někdy podíváme.

4.A + 4.B + 4.C

Čtvrťáci v Drážďanech

Výlet do Drážďan

Výlet do Drážďan

 
Výlet do Drážďan

Výlet do Drážďan

 
Výlet do Drážďan

Výlet do Drážďan

 
Výlet do Drážďan

Výlet do Drážďan

 
Výlet do Drážďan

Výlet do Drážďan

 
 
18.5.2017 22:10:27 | přečteno 225x | magdalena.bulirova
load