Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

Dne 26. září se v celé Evropě každoročně slaví Evropský den jazyků, ke kterému se letos formou projektového dne připojila i naše škola. Jako téma jeho prvního ročníku byla zvolena hudba.  

Cizí řeč se v tento den nesla jak druhým, tak i prvním stupněm. Projektového dne se zúčastnily na prvním stupni děti třetích až pátých ročníků. Žáci pátého ročníku zhlédli krátké anglicky mluvené pohádky. Jednotlivé třídy vytvářely plakáty, na kterých byly zpracovány základní informace o zemích, které si vybraly. A nebyla to pouze angličtina, se kterou pracovaly, formou pexesa vyrobeného na druhém stupni se seznamovaly například s norštinou nebo italštinou.

Šesté až deváté ročníky se v úterý proměnily na sedm předem vylosovaných zemí Evropské unie. V několika minutách bylo možné procestovat Evropu skrz naskrz - od Španělska, kde nás vítali mladí toreadoři a tanečnice flamenga, přes Itálii s mafiány, Velkou Británii s jejími celebritami až po trollími pověstmi opředené Norsko. Žáci prezentovali tyto země především prostřednictvím hudby, pro týmy z ostatních tříd připravili spoustu informací o jednotlivých zemích, jejich kultuře a bavili je formou kvízů, dvoujazyčných her či hádanek. Hudba různých žánrů zněla v sedmi jazycích skutečně celou školou, a ne vždy děti vydržely sedět a nepustit se do tance.

Cílem celého dne bylo formou hudby přiblížit dětem i další evropské jazyky, než jsou angličtina a němčina, což se díky více než týdenní přípravě, probíhající nejen v rámci výuky ale i ve volném čase, povedlo. Žáci navíc ukázali týmového ducha, schopnost spolupracovat na společném projektu a v neposlední řadě i originalitu jejich nápadů a smysl pro humor.

Petra Stinková

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

 
Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

 
 
9.10.2017 21:17:55 | přečteno 538x | magdalena.bulirova
load