Ve školní družině se rozjel další rok

jaro - školní družina

Leden a únor byl zahalen sněhovým závojem, a to doslova. Pravé zimní počasí přálo sněhovým radovánkám a aktivitám. Děti trávily spoustu času bobováním na kopci a na zahradě nám rostly krásné sněhové stavby jako houby po dešti.

Únor je ale i měsícem příprav na masopustní rej. A my jsme nemohli zůstat pozadu. Děti se seznámily s historií a tradicemi Masopustu. Ten letošní vyšel na 28. února. Vyrobili jsme si krásné škrabošky a masky a mohli jsme vyrazit do „akce“. I počasí nám přálo a děti si tak mohly vyzkoušet své taneční umění při písničkách na zahradě a tříbit svou paměť a postřeh během připravené hry. A aby nepřišli zkrátka ti, kteří se nemohli účastnit, připravili jsme pro ně ještě jeden „rej masek“.

Po jarních prázdninách jsme skočili rovnýma nohama do března, Měsíce knihy. Potěšující je, že opravdu hodně dětí čte a jsou schopné se zápalem mluvit o svých „knižních hrdinech“. Se zájmem jsme si poslechli úryvky z knih, přečtené dětmi.

V knihovně byla pro prvňáčky připravena beseda. „Popletená pohádka“ vyvolala v dětech soutěživého ducha a ony hádaly ty správné pohádky a ty pravé pohádkové hrdiny. Za svou snahu byly odměněny keramickou květinkou. Nakonec měly možnost si vybrat a vypůjčit knížky, které je zaujaly.

Konec března se nesl v duchu nadcházejícího jara. Poznáváme jarní květiny, víme, že nesaháme v polích a lesích na narozená mláďata, abychom je tím neodsoudili k smrti.

A čeká nás také setkání s myslivcem a kynologem, který nám připomene, jak pečovat o naše domácí mazlíčky, jak se chovat v přírodě a podíváme se také na ukázky práce s loveckými psy.

Konečně přicházejí krásné slunečné dny a ty nám přinesou další bezva zábavu venku. Přípravy na Velikonoce a na jarní besídky pro rodiče jsou v plném proudu.

No, prostě se dějí věci …

Jiřina Horejšová

7.4.2017 21:23:23 | přečteno 177x | magdalena.bulirova
load