Vietnam - brána do Indočíny

Vietnam, 23.2.2017

Ve čtvrtek 23. 2. jsme se my, žáci druhého stupně ZŠ, zúčastnili přednášky a besedy s Honzou a Jirkou ze vzdělávacího projektu Svět kolem nás. Navštívili jsme s nimi Vietnam v celé jeho kráse. 

Naše první společná „jízda“ byla na motorkách hlavním městem Hanoj. Abyste tomu rozuměli, motorka je hlavním dopravním prostředkem ve Vietnamu. Prý není neobvyklé mít v rodině i tři motorky. Vyprávěli nám o tamním jídelníčku, tvořeném převážně z rýžových pokrmů. Dozvěděli jsme se, že ve významné dny se u Vietnamců na talíři občas objeví i pes, symbol štěstí. Dále jsme navštívili zemědělské oblasti, kde jsou velmi dobré vztahy v rodinách i mezi sousedy, vše dělají společně. Je problém dostat se odtud do města, a proto si většinu věcí zajišťují sami, od jídla až po střešní tašky, hedvábí a mnohé další. Také jsme se dozvěděli, že mají i trhy na vodě, protože zde teče velké množství řek. Na každé lodi mají své vlastní vypěstované plodiny, například ananasy, dýně, ale mohou se vyskytnout i lodě s masem. V poslední části přednášky jsme se utvrdili v tom, že příroda nás neustále překvapuje svou fantazií nejen na povrchu země, ale i v podzemí, které bohatě pokrývají krápníky.

Závěrem bychom Honzovi Lejskovi a Jiřímu Dvořákovi z projektu Svět kolem nás chtěli poděkovat za sdělení jejich bohatých zážitků z cest.

K. Barešová, T. Paštrnáková, IX. A

21.3.2017 8:22:46 | přečteno 234x | magdalena.bulirova
load