Příměstské tábory s Tymiškou 2020

Příměstské tábory

Příměstské tábory byly obsaženy ve dvou tématikách, Všeználek a Kuchaříček, které měly obsahově dětem spoustu co nabídnout. Tábory trvaly dva týdny, a aby ani jedna skupina dětí nebyla ochuzena o jeden tematický týdenní celek, tak se témata po týdnu ve skupinách prostřídala.

Kuchaříček 

byl zaměřen na získání kuchařské gramotnosti, aby i přes malý věk dětí, děti dokázaly rozpoznat základní rozdělení potravin, jako je například zelenina, ovoce, jaké náčiní je třeba u stolování, jaká jídla ochutnáme ve světě, jaké zásady je třeba dodržovat v kuchyni a v neposlední řadě, co vše v kuchyni můžeme nalézt a jak se tyto věci používají. Díky financím z Evropské unie se nám povedlo vše teoretické dětem převést do praxe, a tak si vše mohli osahat a se vším se setkat. Dále nás každý den čekala příprava nějakého pokrmu, který jsme si s chutí snědli. A velkým kulinářským vrcholem byl čtvrteční kotlíkový guláš v prvním a bramborová polévka ve druhém turnusu, které jsme nachystali a snědli venku na zahradě.

Všeználek 

byl o propojení a vnímání skrz živly, které nás obklopují a o úžasech přírody, které máme denně okolo nás a možná je ani tolik v uspěchané době nevnímáme. Tedy jsme se zabývali vodou, větrem, ohněm a Zemí a vzhledem k tomu, že nám počasí přálo, tak jsme pokusy, povídání a vnímání přírody mohli provádět přímo na naší krásné zahradě sousedící s lesem. Vrcholem tematického celku byla stopovaná, kterou jsme absolvovali v prostředí klidného Josefova Dolu, kde to máme moc rádi.

Oba týdny jsme dětem připravili na poslední den výlet, v prvním týdnu jsme se vydali do Zoo Chleby a druhý turnus jel do Mirákula, na oba výlety jsme si s dětmi chystali trička, abychom se rozeznali. Je třeba dodat, že jsme si první ročník s příměstskými tábory užili naplno a už teď se těšíme na další.

Veronika Tymichová


Příměstské tábory

Příměstské tábory

Příměstské tábory

 
Příměstské tábory

Příměstské tábory

 
Příměstské tábory

Příměstské tábory

 
Příměstské tábory

Příměstské tábory

 
Příměstské tábory

Příměstské tábory

 
 
22.9.2020 6:50:28 | přečteno 219x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load