Dopoledne na Habru

Habr

Na konci školního roku se ve škole finišuje, píší se písemky, zkouší se a uzavírají se známky.

Ale my, žáci 5. C, jsme si našli čas na objevování, poznávání a nová dobrodružství. Claudie pro nás připravila pěkně pestrý program. V pátek, 22. června, jsme na kolech vyrazili směr Nová Ves a Habr. Po příjezdu jsme se rozdělili na 3 skupiny a začali pracovat. Jedna skupina šla do tkalcovny, kde bylo několik tkalcovských stavů. Nejdříve jsme se dozvěděli něco o historii tkalcovství v našem okolí, pak jsme si prohlédli stavy a jejich části a viděli ukázku tkaní. Každý si tkaní koberečků mohl zkusit a věřte nám, že lehké to není.

Na druhou skupinu čekali koně. Nejdříve vyvést ze stáje, vyhřebelcovat a osedlat. Každý si pak zkusil jízdu na koni na lonži nebo sám, zkušení i klusali. Pak zase koně odsedlat a vyhřebelcovat. No od koní se někteří nemohli odtrhnout.

Poslední skupina závodila na koloběžkách. Skupiny se postupně vystřídaly na všech stanovištích a pak byl čas na grilované buřty. Ňam, to byla dobrota. Na čerstvém vzduchu při práci pěkně vyhládne. Užili jsme si pěkné dopoledne, dozvěděli se spoustu nových věcí. A hlavně jsme si zajezdili na koni a zjistili, že starost o něj je pěkně namáhavá práce.

Za tento pěkný zážitek vděčíme Claudii, která to pro nás celé zorganizovala. Díky Claudi.

Habr

Habr

Habr

 
Habr

Habr

 
Habr

Habr

 
Habr

Habr

 
Habr

Habr

 
 
27.7.2018 12:55:27 | přečteno 182x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load