Jak nám chutná podzim

Podzim

... je krásně barevný, někdy hřeje, někdy zase studí, pěkně voní a znamenitě chutná.

To je název dalšího vzdělávacího bloku v našem školním vzdělávacím programu, který nás zve především ven do přírody, kde je možné ochutnat podzimní krásy všemi smysly. A protože z naší školky máme do přírody co by kamenem dohodil, náležitě si to užíváme. Sbíráme barevné listy, žaludy, kaštany, šípky, houby a ve třídě je měníme na podzimní skřítky všech velikostí a tvarů. Naší novou oblíbenou zábavou se stala hra „Na podzimní mlhu“. Potřebujete k ní jen velké prostěradlo a už můžete hádat, koho mlha přikryla, kdo se ztratil.

Naše voňavá výstavka z ovoce, kterou jsme několik dní připravovali, bohužel nevydržela moc dlouho. Sladká jablíčka, šťavnaté hrušky a švestky nám dobře posloužily jako náplň do štrůdlů a koláčů. Pochutnali jsme si na kompotu i ovocném salátu. Naše kuchařské umění ocenily nejen paní učitelky, paní uklízečky a paní kuchařky, ale i naši rodiče, kterým jsme taky kousíček nechali. I když opravdové ovoce zmizelo v našich bříškách, to namalované, vymodelované, vyrobené z papíru, látek a korálků zdobí nástěnky v našich šatnách i třídách.

Už také víme, jak je ovoce důležité pro naše zdraví, jak nám vitamíny pomáhají posílit naše těla. Tohle všechno a ještě mnoho dalších důležitých informací jsme se dozvěděli z moc legrační pohádky „ O vitamínku Lojzíkovi“. Podzim si prostě užíváme.

,,Podzim klepe na dveře na strakaté zástěře. Stromy už se chvějí, moc se neohřejí. Venku hustá mlha, ale už se trhá. Už se třepí, už se páře, sluníčku jsou vidět tváře.

Krásný podzim Vám všem přejí děti a zaměstnanci mateřské školy.


Podzim

Podzim

Podzim

 
Podzim

Podzim

 
Podzim

Podzim

 
Podzim

Podzim

 
Podzim

Podzim

 
Podzim

Podzim

 
 
17.10.2019 10:07:19 | přečteno 259x | magdalena.bulirova
load