Návštěva krajského úřadu

Návštěva krajského úřadu

V rámci projektu z občanské výchovy a výuky anglického jazyka absolvovala třída 9. A dne 12. prosince exkurzi do Prahy.

Cestu do hlavního města i provoz v něm samotném zvládl pan řidič v dopravní špičce na výbornou, takže si všichni mohli koupit svačinu v McDonaldu či sousedním KFC.

Netušili jsme, že nás čeká další občerstvení v malé zasedací síni Krajského úřadu Středočeského kraje, kde jsme čekali na radního pro kulturu Mgr. Karla Horčičku, který s žáky hovořil o své práci. Spoustu dalších věcí se děti dozvěděly od Mgr. Jany Štěpánové, která tuto návštěvu zajistila. Žáci se mohli podívat i do velké moderní jednací síně, ve které se schází zastupitelé kraje.

Z krajského úřadu se skupina pod vedením paní ředitelky Ing. Bc. Petry Kremlové a třídní učitelky přesunula pěšky kolem Národního divadla téměř k Václavskému náměstí. Ve trojicích zde plnili své jazykové úkoly, zjišťovali od zahraničních turistů odpovědi na připravené otázky o jejich pobytu v naší republice. Bylo zajímavé porovnat, odkud oslovení cizinci pocházejí (např. z Dubaje, Afghánistánu či Japonska). Bonusový úkol, přemluvit oslovené osoby, aby se s dětmi vyfotografovaly, splnila většina skupin.

Návrat domů byl klidný, po ranním provozu nebylo ani památky.

Děkujeme paní Štěpánové za možnost využít dotaci i na dopravu. Ve studeném zimním počasí všichni ocenili teplo a pohodlí autobusu.

Mgr. Helena Kozáková

Návštěva krajského úřadu

Návštěva krajského úřadu

Návštěva krajského úřadu

 
Návštěva krajského úřadu

Návštěva krajského úřadu

 
 
15.1.2018 17:00:19 | přečteno 213x | magdalena.bulirova
load