Projektový den v přírodě

Projektový den v přírodě

Jsme sice ve škole spíš ještě „začátečníci“, ale to nám nebrání účastnit se velkých akcí jak ve škole tak mimo ni.  Tak jsme vyrazili na přírodovědnou, objevovací a průzkumnou výpravu do okolí Libošovic a Sobotky. Průvodcem nám byl biolog se zájmem o zachování vody v půdě a vlastně v celé přírodě Mgr. Radomír Studený, který toho o přírodě ví hrozně moc.

Společně jsme si vyzkoušeli, že chuť našich jablíček, třeba i nasbíraných u nádraží v Libošovicích, se nedá s těmi ze supermarketu vůbec srovnat. A když tu chuť ještě podpoříte vlastními silami rozbitými vlašskými ořechy… paráda - prostě chuť podzimu!

Cestou jsme ochutnali ještě švestky, hrušky, bezinky, lískové oříšky, semena bukvic, špendlíky, cukrovou řepu, jedlé kaštany a dokonce syrové Jidášovo ucho (to jen ti otrlí). Také jsme se pokusili pomocí březové kůry a křesadla rozdělat oheň. A že to byla práce. Ale některým se to fakt podařilo.

Během výpravy jsme si opracováním bezových větviček vyrobili hudební nástroje, „sklidili“ jsme v bývalé požární nádrži „doutníky“, ale hlavně nám Radek ukázal mokřad již hotový a místo, kde ho teprve plánuje vytvořit. Protože mokřady jsou strašně důležitá místa, která zadržují vodu v krajině pro spoustu živočichů.

Bylo to bezva a už se těšíme na další přírodovědnou výpravu.

Druháci

Výlet do Libošovic

Projektový den v přírodě

Projektový den v přírodě

 
Projektový den v přírodě

Projektový den v přírodě

 
 
14.10.2020 17:13:11 | přečteno 239x | magdalena.bulirova
load