Setkání s Klárou Smolíkovou

Klára Smolíková

My, třeťáci, jsme vášnivými čtenáři, máme rádi knihy a vše okolo nich. Proto jsme uvítali možnost setkat se s opravdovou spisovatelkou – Klárou Smolíkovou. S některými jejími knihami jsme se seznámili již na čtenářských klubech.

V úterý, 8.9, nastal ten den. Do školy jsme šli radostně s knihami Kláry Smolíkové nebo penězi na zakoupení knih a moc jsme se těšili. Paní spisovatelka nám nejdříve představila své knihy a nový časopis Tečka, do kterého také přispívá komiksem Morčata na útěku.

Pak jsme si povídali o tom, co je to komiks, jak vypadá, jak se tvoří a jaké komiksy známe. Dále nás čekala práce s knihou Na hradě Bradě. Seznámili jsme se s Bertíkem, Bibi, jejich rodiči a mnoha strašidly, která na hradě Bradě žijí. Zkusili jsme dokreslovat hradu hradby, hledali jsme rozdíly a doplňovali slova a věty do komiksových bublin.

V závěru jsme si také zahráli malé divadlo. Rázem byla ve třídě Bílá paní na hradbách a skřítek Zášupšák, který schovává věci. S Bertíkem, Bibi a jejich rodiči se objevila i teta Čárová, strašák a zajíčci. To se nám moc líbilo, skoro každý si mohl zahrát a za to dostal odměnu v podobě záložky do knihy. Nakonec jsme zkoušeli napsat si svůj minikomiks, ale to musíme ještě potrénovat. Na závěr setkání jsme si mohli knihy Kláry Smolíkové koupit a svoje si nechat podepsat. Máme to i s věnováním.

Děkujeme MAPu II Mnichovohradišťsko / Místnímu akčnímu plánu pro rozvoj vzdělávání/ za to, že nám zajistil tuto akci. Setkání s Klárou Smolíkovou bylo velmi zajímavé a moc jsme si to užili. Už se těšíme na čtení knih a společné vyprávění o přečteném.

třeťáci z Bakova


Klára Smolíková

Klára Smolíková

Klára Smolíková

 
Klára Smolíková

Klára Smolíková

 
Klára Smolíková

Klára Smolíková

 
Klára Smolíková

Klára Smolíková

 
Klára Smolíková

Klára Smolíková

 
 
22.9.2020 7:05:06 | přečteno 280x | magdalena.bulirova
load