Výlet 2. A do Dolního Bousova

V zubní ordinaci

Do naší třídy v 1. a 2. třídě chodila paní zubařka Vlasta Bobková a učila nás, jak si čistit zoubky. Když u nás byla naposledy, pozvala nás na oplátku do své zubní ordinace v Dolním Bousově. A my jeli.

Ve čtvrtek 8. dubna jsme se sešli ve třídě a potom společně vyrazili na nádraží a vlakem odjeli do Mladé Boleslavi. Tam jsme museli přestoupit, protože byla výluka a tak jsme se vezli i autobusem. Cesta uběhla velmi rychle a my za chvilku vystoupili v Dolním Bousově.

Paní zubařka Vlasta už na nás čekala a mile nás přivítala. V ordinaci jsme mohli úplně všechno! Sáhnout si na vrtačku, jezdit nahoru a dolu na zubařském křesle, plnit vodou kelímky na vypláchnutí úst, kouknout se do počítače, nosit roušku na ústech nebo si vyzkoušet ochranné rukavice. Hráli jsme si na zubařku, sestřičku a pacienty. Natálka byla tak statečná, že si nechala udělat obtisk svého chrupu. A to je z nás nejmenší. Za hodinku jsme se s paní zubařkou rozloučili, pěkně jí poděkovali a vyrazili do místní cukrárny na pořádnou porci zmrzliny.

A protože do odjezdu našeho vlaku zbývalo ještě hodně času, stavili jsme se u maminky naší paní učitelky, která v Dolním Bousově bydlí, na buchty. Mňam! Paní učitelka nás vzala k velkému rybníku, na kterém jako malá jezdila na bruslích. Tam byly labutě, kachny a nutrie, které jsme krmili přineseným tvrdým pečivem. Na břehu rybníka bylo krásně. Svítilo sluníčko a bylo teplo.

Kousek od rybníka se na louce pásli koně, ovce, kozy a daňci, které jsme si mohli pohladit a nakrmit zbylým tvrdým chlebem. Potom už jsme museli rychle na nádraží a hurá domů. Výlet se nám moc líbil a už se těšíme na další.

Děti ze 2. A


V zubní ordinaci

V zubní ordinaci

V zubní ordinaci

 
V zubní ordinaci

V zubní ordinaci

 
 
24.6.2019 19:23:13 | přečteno 215x | magdalena.bulirova
load