Výlet za hranice aneb Linec 2018

Linec 2018

Na jaře jsme měli možnost přihlásit se na jednodenní zájezd do Rakouska a dokázat tak sobě, rodičům i škole, že naše jazykové znalosti nejsou zanedbatelné. 

Věděli jsme, že v autobuse bude pouze 44 míst, takže jsme rychle přemlouvali rodiče a nosili podepsané přihlášky, abychom měli svá místa jistá. Obzvláště pro deváťáky to byla zajímavá nabídka, uměli toho německy nejvíce a ve škole to byl jejich poslední rok (a navíc měli jistotu, že dostanou v případě zájmu přednost). 

Datum odjezdu byl čtvrtek 7. června. Protože nás čekalo více než 320 kilometrů, museli jsme si pořádně přivstat a v pět hodin ráno jsme vyjeli z Bakova nad Jizerou směrem na jih. Cesta ubíhala pomalu, ale po pěti hodinách jsme konečně dorazili do cíle. 

Dopoledne jsme strávili v Muzeu budoucnosti AEC v budově ARS Elektronická Center na břehu Dunaje, kde nás čekala prohlídka v českém a slovenském jazyce. Na začátku jsme zhlédli unikátní projekci Hluboký vesmír, dál jsme ve skupinách prošli další expozice věnované vědě a výzkumu. Vyzkoušeli jsme si pokusy z robotiky, biotechnologie, virtuální realitu, vyfotografovali jsme si vlastní sítnici, pohladili si antistresového robota - lachtana, dozvěděli jsme se např. i o nakládání s našimi informacemi na námi oblíbené síti facebook. 

Po krátké pauze jsme se s průvodcem vydali do historické části města, na náměstí Hauptplatz, odkud jsme vystoupali k historickým hradbám, prohlédli si kovový model centra a viděli město jako na dlani. Více než povídání průvodce o historii města nás ale zajímalo slibované volno, kdy jsme si chtěli sami zkusit, jak moc jsme schopni postarat se o sebe za hranicemi naší republiky. Všechno dobře dopadlo, nikdo se neztratil, nákupy proběhly bez problémů, některým z nás se podařilo utratit veškeré kapesné, jiní si vezli eura ještě zpět. 

V autobuse jsme na zpáteční cestě strávili společně dalších pět hodin zpestřených zastávkou u Mc Donaldu a před desátou hodinou večerní jsme dojeli zpět ke škole. Bylo nám jasné, že druhý den dorazí na vyučování jen malá část z nás, ale také to, že se ve světě nejspíše neztratíme.

žáci 8. a 9. ročníku

Linec 2018

Linec 2018

Linec 2018

 
Linec 2018

Linec 2018

 
Linec 2018

Linec 2018

 
Linec 2018

Linec 2018

 
Linec 2018

Linec 2018

 
 
27.7.2018 12:25:05 | přečteno 163x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load