Vzpoura úrazům

VZPoura úrazům

Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých.  

Projekt je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří se prostřednictvím organizovaných setkání na základních školách snaží dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum.

I naše škola se do tohoto projektu zapojila a žáci 2. – 5. tříd besedovali s ambasadory Michalem, Jarmilou, Honzou, Zbyňkem a druhým Honzou o úrazech a jejich následcích. Žáci se dozvěděli, jaký měli úraz, jak se s ním vyrovnávali a jaké těžkosti jim to přináší v životě. Hovořili také s dětmi o tom, jak se chovat bezpečně a úrazům předcházet.

Všichni ambasadoři, kteří naši školu navštívili, sportují i s hendikepem. Jarmila se potápí, Michal jezdí na čtyřkolce, hraje ping - pong a lyžuje, Honza se zúčastnil speciálního dílu Star Dance, v němž tancovali hendikepovaní soutěžící se zdravými. Druhý Honza hraje florbal a reprezentuje národní tým ČR. Zbyněk dokonce na handbiku/ speciálně upravené ruční kolo/ pokořil loni 4 205 metrů vysokou havajskou sopku Mauna Kea. Za jediný den ujel trasu od břehů Tichého oceánu až na vrchol sopky dlouhou 69 km.

Všichni mají náš obdiv, že i s hendikepem sportují a besedují s žáky a studenty na školách o úrazech. Zjistili jsme, že naše škola je bariérová. Ambasadoři na vozíku se nedostali bez pomoci ani do školy, nemohli do jídelny ani na WC. Přesto se jim u nás moc líbilo, a pokud budeme chtít, přijedou znovu.

Připojme se tedy všichni ke VZPouře úrazům a snažme se, aby nepřibývalo dětí, které se v důsledku úrazu potýkají s celoživotním postižením.

Žáci a učitelé 1. stupně ZŠ

Projekt Vzpoura úrazům

VZPoura úrazům

VZPoura úrazům

 
VZPoura úrazům

VZPoura úrazům

 
VZPoura úrazům

VZPoura úrazům

 
 
14.2.2018 12:47:13 | přečteno 177x | magdalena.bulirova
load