Berušky opět v Drhlenách

Berušky

Na začátek června jsme si naplánovali pobyt na chatě bakovského SDH v Drhlenách a udělali jsme dobře. Čekal nás tropický víkend, program nám nemařil déšť a navíc jsme se mohli cachtat v rybníce.

Vyrazili jsme už ve čtvrtek hned po škole. Tradičně vlakem na Koprník a pěšky do Drhlen. Cestou jsme stihli pokořit nanuky i velké otepi slámy. Rychle jsme se ubytovali a šli se zchladit do Drhlenského rybníka. Večer jsme došli na dřevo, abychom si mohli k bramboračce opéct pečivo.

Páteční dopoledne se neslo v duchu: chcešli- jíst, postarej se! Škrabku jsme vyzkoušeli nejprve nanečisto při loupání mrkví k sváče a naostro s brambory k obědu. Pak jsme hráli mumie a další střelené hry. Ještě před obědem jsme se šli vykoupat, protože po něm jsme vyrazili na výlet. Kešku jsme objevili s přehledem, cestu (značenou na mapě) už ne, všude bylo řepkové pole. To nám nevadilo, alespoň jsme byli dříve u vody. I tam jsme samozřejmě hráli hry, tentokrát vodní. Odpoledne se k nám přidali naši starší kamarádi- bývalé berušky. Paní učitelce byli k ruce a nám pomáhali při hrách.

K večeři jsme si opekli buřty, ti šikovnější si troufli i na špíz. Rychle jsme „hodili sprchu“ a spěchali do kina. Na prostěradlo se promítal animovaný film nejen o fotbale.

V sobotu ráno jsme se vyblbli na dětském hřišti a pak nás čekal velký pohádkový kvíz v okolí chalupy. Velké berušky nám zatím připravily stopovanou. Cestou jsme plnili úkoly a došli až na Branžež, kde jsme našli poklad a ten v kiosku vyměnili za nanuk. A samozřejmě jsme se zchladili v Komárovském rybníce.

Večerní program: večeře, odbahnění ve sprše, kino- Lovecká sezona. Většina z nás usnula během filmu. Někoho musela paní učitelka do postele přenést.

Nedělní ráno jsme vyplnili balením věcí (bylo jedno jestli svých či cizích, mamky to vyperou a my ve škole vyměníme :) a pak jsme soutěžili o meloun v netradiční opičí dráze. Naposledy jsme se šli vykoupat, naobědvali se, ještě si pohráli, ale to už tu pro nás byli rodiče.

Proudloužený víkend byl báááječný. Kazila ho jen tragická událost na druhé straně Drhlenského rybníka.

Všichni z Berušek z 1. B

Berušky v Drhlenách

Berušky

Berušky

 
Berušky

Berušky

 
Berušky

Berušky

 
Berušky

Berušky

 
 
21.6.2015 22:19:37 | přečteno 624x | magdalena.bulirova
load