Další rok před námi

IMG 6261

Vážení čtenáři Bakovska rozloučení s minulým rokem proběhlo před nedávnem a spolu s ostatními určitě hledíte s tázavým pohledem na první záblesky událostí roku letošního, roku 2016. 

Pokud si pustíte televizi, určitě opět uslyšíte mnoho negací. „Není voda, není zima, přišla další přílivová vlna, stoupá kriminalita, zemi ohrožuje kde kdo a kde co …“.

Včera večer jsem se vracel pěšky z Kurovodic ze zkoušky s naším kvintetem. Pro poruchu nesvítily pouliční lampy. Procházel jsem kolem jednotlivých stavení, všude svítila vánoční světla, byl neskutečný klid. Zvedl jsem hlavu a svýma, dnes již krátkozrakýma očima, spatřil milióny hvězd a měsíc svítil tak, že jsem nepotřeboval ani na hlavě připravenou čelovku. Doma mě přivítali nejdřív psi, pak Danuška. Sedl jsem si ke stolu, navečeřel se a následně vychutnával kávu u romantické pohádky, kousek od rozsvíceného vánočního stromečku. Druhý den jsem se ráno vypravil do Kurovodic a tradičně prošel celý Domov. Vánoční atmosférou naplněné domácnosti, příjemné teplo, spokojení uživatelé, spokojení zaměstnanci.

Na světě nejsou pouze negace a televize tu lze vypnout. Jsem moc rád, že lidé kolem mne jsou hodní, spravedliví, pracovití a že nejsme dokonalí? Na to si jistě odpovíte již sami.

Nenechme si pokazit rok 2016, ničím a nikým. Fakt, že se o to musíme přičinit sami je nasnadě.

Na sklonku minulého roku se u Vás v Bakově odehrála velmi důležitá událost. P. farář Veith, společně se společností LOVI uspořádal již třetí benefiční vánoční koncert směřovaný na pomoc postižených spoluobčanů. Opět zde bylo velké množství sponzorů, kde se zásadním způsobem, jak již tradičně, vyčlenili mladoboleslavští fotbalisté. Kam však je třeba směřovat vřelý dík, je pořadatelům, především p. faráři, kterému se pomocí jeho přesvědčovacího talentu daří dostat do Bakova takové celebrity, jako je p. Brzobohatý, nebo p. Sisu Sklovskou. V hledišti byl letos mimo jiné dokonce p. Dominik Hašek. Neznám nikoho, kdo by v mém okolí dokázal přesvědčit takové osobnosti společenského, či sportovního života k návštěvě Bakova.

Díky p. faráři, při pohledu na Vás je mi jasné co znamená slovo celebrita.

A mimochodem Domov pro své uživatele dostal k dispozici 30 000,-- korun českých.

Chtěl bych dále poděkovat všem lidem dobré vůle a není Vás málo, kteří dodržují pravidla slušného chování, zažité morálky. Zůstaňte takoví a buďte příkladem pro ty, kteří to tak nevidí.

Ještě jednou přeji všem lidem dobré vůle pevné zdraví, pevné nervy, ať Vás láska a štěstí provází rokem 2016, 2017…

Josef Mlčoch
ředitel Domova Pod Skalami Kurovodice, p.s.s.

Benefiční koncert

Simonka

Simonka

 
 
18.1.2016 21:04:50 | přečteno 699x | magdalena.bulirova
load