Jak jde život v Kurovodicích?

Volby Kurovodice

Po delší odmlce Vás znovu oslovuji s informacemi o životě našich zdravotně postižených spoluobčanů, žijících v DOZP v Kurovodicích a chráněného bydlení v Bakově, Hradišti a Bouzově.

Celý rok nás pronásledují mimořádná opatření vzhledem k nákaze poletující mezi námi. V minulém, týdnu, jsem byl opět donucen okolnostmi, zakázat návštěvy a dokonce i odjezdy uživatel ke svým blízkým. Pečlivě dodržujeme všechna hygienou nastavená pravidla a pevně doufáme, že se k nám nákaza nedostane. Zatím jsme měli pouze jednoho zaměstnance na chvilku v karanténě, když se teoreticky setkal s nemocným… Fakt, že máme mnoho přátel upoutaných na lůžko, kteří by se svou značně oslabenou imunitou těžko vzdorovali nákaze je boužel realitou.

Ale nezoufáme, každý den odpoledne u nás zní populární melodie, které si společně rádi zazpíváme, pořád pracujeme na zahradě, pořád se snažíme být pozitivní a myslím, že se nám to i daří.

Minulý týden v pátek proběhli v našem Domově volby, to je pro nás vždy velký svátek. Vlající státní vlajka, vyzdobená volební místnosti a důstojný průběh je již u nás pravidlem. Dvoučlenná volební komise, která přijela z vedlejší vesnice neshledala jakékoliv závady… 

Tímto se také připojuji s blahopřáním demokraticky zvoleným vítězům a pevně doufám, že povedou naši budoucnost správným směrem:

Mnichovo Hradiště (STAN 36,03%, ANO 18,42%, ODS 13,84%, Piráti 11,84%, SPD 5,00%, ČSSD 4,34% atd…)

Tradičně opět velmi rád vyslovuji díky místnímu Zemědělskému družstvu, ZD Březina nad Jizerou, které nám zajistilo možnost vybrat si šestnáct řádků brambor. Nevím ještě, kolik je to přesně kilo ale dva téměř plné valníky nám opět ušetří provozní náklady na zajištění tolik potřebné kvalitní péče o naše kamarády. A to jsme si ještě nacpali břicha, vždyť okolo silnice je tolik dobrých jablek.

Děkujeme, děkujeme, děkujeme, je moc dobře, že na nás přátelé nezapomínají v období, kdy je tolik jiných starostí

Vážení spoluobčané, v současné době nám v Domově pomalu začíná „ponorka“, pokud nám chcete pomoci pošlete prosím našim uživatelům pohled, nebo krátký dopis, rád jej osobně předám, tomu, kdo to nejvíce potřebuje.

Adresa: DPS Kurovodice, Olšina 1, M. Hradiště, 294 11.

Chtěl bych Vám touto cestou popřát pevné zdraví, zdravý rozum, hodně štěstí a trpělivosti.

Josef Mlčoch, ředitel Domova Pod Skalami Kurovodice, p. s. s.

Život v Kurovodicích

Sběr brambor

Sběr brambor

 
Sběr brambor

Sběr brambor

 
Sběr brambor

Sběr brambor

 
Volby Kurovodice

Volby Kurovodice

 
 
14.10.2020 17:07:16 | přečteno 567x | magdalena.bulirova
load