Slovo starosty - prosinec 2014

Slovo starosty - prosinec 2014

Milí čtenáři, rok se s rokem sešel a máme tu opět advent. Období čtyř neděl před vánočními svátky, dobu rozjímání, dobrosrdečnosti a zklidnění, ale také dobu kupování vánočních dárků, pečení cukroví, úklidu a výzdoby domovů.

Slovo starosty - prosinec 2014, obrázek se otevře v novém okněVe většině měst se příchod adventního času nese ve znamení rozsvícení vánočního stromu, které je doprovázeno kulturním programem, stánky s vánočním zbožím i s občerstvením a především setkáním spoluobčanů, kteří se v dnešní uspěchané době trochu zastaví, popovídají si se svými příbuznými, známými a kamarády a možná také zrekapitulují uplynulý rok.

Jak by taková rekapitulace roku 2014 mohla vypadat z pohledu města Bakov nad Jizerou?

V loňském vydání předvánoční speciální přílohy Boleslavského deníku zmínila paní starostka Mgr. Jana Štěpánová přání možnosti rekonstrukce hradu Zvířetice a vybudování informačního centra v Podhradí. Toto přání bylo vyslyšeno a v současné době stavební práce finišují. Hrad Zvířetice má skutečně nové schodiště a most, v Podhradí vzniká turistické informační centrum. Naše historická dominanta si tuto investici zasloužila a věřím, že tímto přiláká další návštěvníky.

Protože je opět adventní období a jeho kouzlo zafungovalo, mám také přání. Přeji si, abychom zdárně dokončili všechny investiční akce započaté v roce 2014, zejména:

  • silniční průtah Bakovem nad Jizerou, který je převážně krajskou investicí, nicméně město Bakov nad Jizerou se na této akci podílelo nemalou mírou,
  • rekonstrukci místních komunikací, která je spolufinancována Regionálním operačním programem Střední Čechy,
  • snížení energetické náročnosti budovy naší sokolovny, spolufinancované Operačním programem Životního prostředí.

Vrátím se ale ještě k nejkrásnějším svátkům v roce. Nedávno jsem strávil víkend v Salzburgu ve městě W. A. Mozarta. V Rakousku začíná advent o týden dříve, tzv. nultou nedělí. Toto hlavní město rakouské spolkové země Salcbursko bylo přeplněno návštěvníky z celého světa, bylo osvětleno a prodejní stánky a obchůdky se předháněly v nabídce. Byla to pěkná podívaná, hezký zážitek, ale při cestě zpět jsem si tak nějak uvědomil, že my vlastně umíme to samé jen v menším měřítku a že na sebe můžeme být hrdí. Také si adventní čas dokážeme náležitě užít, protože je náš.

Přeji proto Vám všem krásné prožití svátků vánočních, hodně štěstí, zdraví, spokojenosti, osobních a pracovních úspěchů v roce 2015 – UŽIJTE SI TO, UŽIJTE SI SEBE, UŽIJTE SI DĚTI A … PŘEJTE SI!

Radim Šimáně, starosta města 

17.12.2014 19:07:59 | přečteno 962x | magdalena.bulirova
load