Slovo starosty - květen 2017

2017-05

Milí Bakováci, tentokrát začnu několika ciframi, které jste již měli možnost vídat a zaznamenat od prosince minulého roku. Jedná se o čísla, resp. letopočty 1497 a 2017, které souvisí přímo s naším městem.

Jak? Při správném výpočtu dosáhneme čísla 520 a právě tolik let letos uplyne od udělení městských práv Bakovu nad Jizerou. Je to obdivuhodná doba a při hlubším zamyšlení kolik generací se tu za tuto dobu vystřídalo, žilo tu své životy a prožívalo své osudy, radosti a strasti, podílelo se na rozvoji města, ať už na poli investičním, stavebním a urbanistickém, tak na poli kulturním, společenském, vzdělávacím či „politickém“ z toho vychází, že si toto výročí a s ním i všichni bývalí, současní a vlastně i budoucí Bakováci zaslouží jeho připomenutí a „malou“ oslavu.

Jak jsem již předeslal, na vlně tohoto výročí se nese a ponese celý tento rok v Bakově nad Jizerou, nicméně nosnými akcemi bude:

§  Společenský, zábavný, sportovní a kulturní víkend ve dnech 16. – 18. června 2017, kde se podstatná část programu uskuteční na bakovském náměstí, jehož průběhem bude v sobotu provázet známý bývalý fotbalový ligový a mezinárodní rozhodčí a bavič „Paša“ Pavlín Jirků a v rámci kterého přivítáme také slovinskou delegaci v čele s velvyslancem v ČR Leonem Marcem.

Místní kapely a spolky, žáci ZŠ a MŠ, sbor Gospel Voices, vystoupení mažoretek, unikátní Pražská zvonohra, „filmový“ večer v podobě Bakova nad Jizerou v proměnách století a Zvířetice v zrcadle staletí, to vše završené hudebním a tanečním návratem do minulosti ve stylu RETRO pod vedením DJ MIKIho – nejmenšího DJ Evropy a kvalitním občerstvením by měli být garantem dobré zábavy.

Páteční „letní kino“ na náměstí s promítáním skvěle obsazené komedie Teorie Tygra by mohlo být příjemným osvěžením v téměř již letním večeru a nabuzením na sobotní hlavní program.

Nedělní program pak bude vedle Výstavy cechovních praporů převážně sportovní, a tak se ve volnočasovém a sportovním areálu sejdou triatlonisté v rámci Bakovského triatlonu a v prostorách fotbalového stadionu se uskuteční „exhibiční“ utkání skvělých bývalých bakovských fotbalistů. Já přijdu!

(Podrobnější program je uveden na vůbec první barevné stránce tohoto zpravodaje.)

§  Vánoční koncert Janka Ledeckého dne 15. prosince 2017.

Cílem a přáním města je užít si oslavy společně a spontánně – bude mi ctí a potěšením se s Vámi potkat!

Radim Šimáně, starosta města

Pozvánky

pojizersky triatlon 2017

pojizersky triatlon 2017

 
Oslavy 520 let

Oslavy 520 let

 
 
23.5.2017 14:46:55 | přečteno 442x | magdalena.bulirova
load