Slovo starosty - leden 2017

2017-01

Vážení občané,

začal nám nový rok 2017, rok, ve kterém si připomínáme 520. výročí od udělení městských práv. Měsíc leden se chopil své nadvlády, a to doslova a do písmene.  

Po několika letech jsme se dočkali opět vydatné sněhové nadílky a tuhých mrazů. Lopaty, hrabla a sněhové frézy, které již pomalu začaly rezavět ze své nečinnosti, nacházejí své uplatnění. My, ať jsme si dali či nedali novoroční předsevzetí v podobě hubnutí aktivním pohybem jsme nuceni navléci rukavice s kulichy a odklízet sníh. V neposlední řadě je možné se plně oddávat zimním sportům i v našich zeměpisných šířkách a zdravit se lyžařským SKOL!

A ty krásné komentáře – miluji český jazyk:
letos: „To je strašná zima, už aby bylo jaro …“
vloni: „To je strašná zima, to za našich časů bývalo sněhu a mrzlo, až praštělo ...“

Pravdou je, že sněhové a mrazivé počasí může přinést řadu komplikací, včetně nežádoucích zámrzů čehokoli.

To se také stalo v sobotu 7. ledna 2017 na regulační stanici plynu u Volnočasového areálu. Technická závada na předehřevu plynu, která znamenala zamrznutí regulátoru a výpadek této regulační stanice, měla za následek odstavení více než 1300 domácností. Nebudu podrobně popisovat události této pro všechny nestandardní soboty, neboť podstatné pro Vás občany je, že dodávka plynu byla ještě téhož dne obnovena. A také proto, že průběžné informace o odstraňování havárie byly a jsou uvedeny na webových a facebookových stránkách města a dále pak uvnitř tohoto zpravodaje je vyjádření Pavla Zajíce z útvaru komunikace společnosti innogy Česká republika, a.s. (dříve RWE), včetně dalších reakcí a komentářů.

Zdůrazním ale v rámci níže uvedeného jeden důležitý aspekt této „mimořádky“.

Na sobotních manévrech, při kterých se po městě pohybovala spousta plynařských vozů a dvojčlenné skupiny složené ze zástupců plynařů a našich hasičů, se podílelo na 50 plynařů a 20 hasičů. Přičteme-li ostatní zúčastněné, dopočítáme se cca 100 lidí, kteří byli v akci. Nicméně k tomuto číslu, resp. k těmto lidem je nutné připočítat ještě Vás všechny občany, kterých se závada dotkla, neb díky Vašemu přístupu, toleranci, ochotě, vstřícnosti a součinnosti bylo možné zasednout ještě týž večer k televizorům za TEPLA a uvařit si také něco dobrého a hlavně TEPLÉHO!

Děkuji všem za mimořádnou týmovou podporu a spolupráci.

Když už tedy v lednu mrzne a sněží, plyn topí a vaří, je vše tak jak má být, co takhle se trochu pobavit a udělat si pěkný večer?!

Přijměte prosím pozvání na 9. ples města Bakov nad Jizerou, který se uskuteční v sobotu 18. února, tentokrát s podtitulem „MUZIKÁLOVÝ“.

Těším se na viděnou.

Radim Šimáně, starosta města

20.1.2017 21:03:07 | přečteno 430x | magdalena.bulirova
load