Slovo starosty - březen 2019

mobilní rozhlas

Vážení spoluobčané, 

za nedlouho obdržíte březnové vydání Bakovska. Tento náš zpravodaj, je jedním z informačních nástrojů města vůči Vám občanům. Nikoli však jediným.

Dalšími jsou zejména městský rozhlas, vývěsky, webové a facebookové stránky města, či veřejná jednání zastupitelstva. 

Může se tak zdát, že veškeré informace k Vám s využitím těchto nástrojů vždy, jak se říká, „dotečou“ včas. Nicméně i přes uvedenou rozmanitost se tu a tam setkáme s Vašimi reakcemi, že jste o té, či oné akci, události, informaci apod. nevěděli. Může se stát. Zpravodaj jste si ještě nepřečetli, v době hlášení městského rozhlasu jste nebyli doma, webové a facebookové stránky tolik nevyužíváte, na zastupitelstvo se z časových důvodů nedostanete. Porozhlédli jsme se tedy po dalších možných nástrojích vedoucích ke zvýšení standardů informovanosti a zároveň s možností aktivního zapojení občanů do dění ve městě v podobě možného nahlášení vandalismu, nepořádku, výtluku v silnici, ztrát a nálezů, zatoulaných zvířat apod. 

Po monitoringu a průzkumu trhu, analýzách funkčností jednotlivých komunikačních platforem, složitosti jejich ovládání a porovnání cenových nabídek jsme se přiklonili ke komunikační platformě MOBILNÍ ROZHLAS, ovládané přes stejnojmennou aplikaci ve Vašem mobilním telefonu. Ano, právě ta skutečnost, že v dnešní době je mobilní telefon nepostradatelnou součástí každodenního života většiny z nás a dotýká se všech věkových generací, hrála hlavní roli, že jsme zacílili právě na tento cíl.

Mobilní rozhlas kombinuje možnost rozesílek SMS zpráv, hlasových zpráv a e-mailů, čímž umožňuje přímou komunikaci mezi městským úřadem a občany. Důležitá zpráva vás tedy zastihne, ať už jste kdekoli. Obrovskou výhodou Mobilního Rozhlasu navíc je, že neslouží pouze k jednostrannému informování o dění v obci, ale umožňuje vám také na jednotlivá sdělení reagovat.

Díky zapojení do systému budete moci od obce dostávat důležitá upozornění, přičemž vedení města má možnost cílit zprávy i třeba dle bydliště občana. Pokud například ve vaší ulici bude plánována odstávka, dostanete o ní informaci přímo na telefon v podobě SMS. Občany, kterých se odstávka netýká, naopak žádné zprávy obtěžovat nebudou.

Kromě pozvánek a zpráv o zajímavých kulturních, sportovních a společenských akcích, či praktických upozornění na odstávku, havárii, poruchy a výpadky energií nebo blokové čištění je Mobilní Rozhlas skvěle využitelný i v případě krizových situací. Město může občany varovat před nebezpečím a zároveň od nich získávat zpětné reakce. Skrze automatizované telefonní hovory pak lze i třeba koordinovat dobrovolné hasiče.

Součástí platformy je také aplikace ZLEPŠEME ČESKO, s jejímž využitím lze poukázat na nepořádek ve městě, černé skládky, poškozený veřejný majetek a další věci, které můžeme společně zlepšit a zajistit nápravu. Stačí daný podnět vyfotit přes aplikaci poslat nám a my už se danou věcí budeme zabývat. Skrze aplikaci lze nahlásit prakticky jakýkoli problém od povaleného dopravního značení, přes uvolněný poklop kanálu až po přetékající kontejnery, černou skládku nebo vrak auta. Většina telefonů již dnes má fotoaparát a GPS modul, takže s hlášením o problému obce dostávají i fotodokumentaci a přesné geolokační údaje, což jim řešení problémů značně usnadňuje.

Do chytré komunikace v rámci našeho města se snadno můžete zapojit i vy. 

Stačí se do systému ZAREGISTROVAT, vybrat obec a nastavit si preference toho, jaké informace chcete od města získávat. 

Budete tak dostávat skutečně jen ty zprávy, které vás budou zajímat.

Registrovat se můžete online na webu www.bakovnj.mobilnirozhlas.cz,  přes aplikaci v telefonu, vyplněním tištěného formuláře  a jeho odevzdáním na podatelně městského úřadu nebo vhozením do poštovní schránky MěÚ.

Informační leták a registrační formulář

Předpokládané spuštění Mobilního rozhlasu je 1. 4. 2019 a věříme, že po počátečním rozjezdu se stane tento nástroj pevnou součástí Vašich mobilních telefonů a usnadní vzájemnou komunikaci mezi městem a občany, včetně přenosu informací.

Radim Šimáně, starosta města 

Mobilní rozhlas

Mobilní rozhlas INFORMACE

Mobilní rozhlas INFORMACE

 
Mobilní rozhlas PŘIHLÁŠKA

Mobilní rozhlas PŘIHLÁŠKA

 
 
load