Slovo starosty - září 2020

09

Vážení spoluobčané,

jedny nejmenované anonymní webové stránky zabývající se údajnými kauzami Bakovska krom jiného uvádí, že zpravodaj Bakovsko již téměř nikdo nečte. Děkujeme „autorům“ za provedený průzkum, nicméně i přesto se Vám nyní dostává do ruky jeho další vydání.


Ještě v krátkosti ke zmíněným „webovkám“ – mohou si vzít „na paškál“ kdeco a kdekoho a svoji rétorikou udělat kauzu z čehokoli. Forma sdělení si nebere servítky s ničím a s nikým a byla jedním z důvodů rezignace Mgr. Jana Šilhána na pozici ředitele Základní školy. Za sebe říkám bohužel. Zároveň děkuji Mgr. Šilhánovi za jeho odvedenou práci pro naši Základní školu v nelehkém a specifickém školním roce 2019/2020 a přeji mu hodně štěstí a úspěchů v dalším osobním, rodinném i pracovním životě.

Kdo nebo co bude další v pořadí? To již nechme na autorech tohoto informačního kanálu. 

Snad jen připomínám - dveře na úřad jsou pro každého otevřené, budete-li mít nějaké nejasnosti, dotazy, připomínky, podněty apod. stavte se – jsme tu pro Vás.

Co se týká podzimního chodu města:

  • Bohužel se opět budeme muset společně vyrovnat s řadou omezení a opatření v souvislosti s COVID-19. Všichni již máme své zkušenosti z jarních měsíců a ukazuje se, že bez osobní odpovědnosti to nebude úplně snadné. Základními hygienickými potřebami a pomůckami jste již určitě vybaveni, nicméně i zde platí – v případě potřeby nás prosím kontaktujte.
  • Probíhá restaurování balustrády sousoší nejsvětější trojice na náměstí.
  • Probíhá opakované výběrové řízení na zhotovitele přístavby a stavebních úprav Základní školy.
  • Probíhá rekonstrukce ul. Žižkova.
  • Probíhá výstavba kanalizace na Malé Bělé a rekonstrukce ul. „Za Tratí II“ tamtéž.
  • Dle nastaveného harmonogramu probíhá příprava rozpočtu města na rok 2021.
  • Je vyhlášeno Konkursní řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky ZŠ.

Máme před sebou poslední čtvrtletí roku 2020, roku ve spoustě věcí specifickém a to jak na celosvětové, republikové i regionální úrovni. Přeji Vám na jeho zdolání vše dobré a přeji si, abychom se v jeho závěru v adventní čas společně ve zdraví sešli na bakovském náměstí.

Radim Šimáně, starosta města


23.9.2020 15:37:50 | přečteno 181x | magdalena.bulirova
load