Slovo starostky - duben 2009

Slovo starostky 2009 04

Vážení občané,

v dnešním příspěvku bych se Vám ráda přiznala k jedné věci: kdykoliv mám vystoupit na veřejnosti, kdykoliv Vám mám cokoliv sdělit písemně, jsem plná pochybností, zda vyjádřím slovy to, co Vám chci sdělit, vysvětlit svoje myšlenkové pochody nebo záměry. V mnoha chvílích, kdy se ode mě očekává rozhodnutí, se řídím nejen zkušeností získanou v obchodních jednáních, ale zejména loajalitou, která je mi vlastní z dob zastupování klientů a hájení jejich zájmů. V daném případě jde o loajalitu k městu, snažím se vždy řídit tím, co je významné a dobré pro naše město.

Pokud se něco podaří, je mi odměnou zejména pochvala a uznání od Vás, a věřte mi, že to je mnohem víc, než finanční odměna za výkon funkce nebo snad pocit vlastní důležitosti (tím rozhodně netrpím, na rozdíl od některých svých kolegů). Posledním okamžikem, kdy jsem zažila takový dobrý pocit, byl průběh prvního městského plesu. Před jeho začátkem jsem měla obrovské obavy z toho, jak tato akce dopadne, neboť s organizováním plesu jsme neměli žádné zkušenosti. Vsadili jsme na profesionalitu, dobrou úroveň a lidskost. Jsem přesvědčena o tom, že naprostá většina návštěvníků tohoto plesu byla spokojená a někteří z nich neváhali a přišli vyjádřit svoji spokojenost osobně.

Jinou takovou chvílí bylo v loňském roce sázení aleje od katolického hřbitova směrem k Veselé v rámci projektu společnosti Škoda Auto „Za každé prodané auto v ČR jeden zasazený strom". Byť se nás nesešlo mnoho, ti kteří přišli pomoci, odcházeli domů s dobrým pocitem, tím spíše, když s sebou vzali děti, které si tuto nevšední akci budou dlouho pamatovat. Věřím, že každý z nás, kdo si zasadil strom, se bude vracet při procházkách a kontrolovat, jak stromy rostou. V letošním roce bychom rádi navázali na dobré zkušenosti s výše uvedeným projektem a se společností Škoda Auto jsme se dohodli na výsadbě 105 stromů v oblasti kolem Podzemanovy tůně. Sázení proběhne v sobotu 25. 4. 2009 v dopoledních hodinách a zúčastní se ho zaměstnanci Škoda Auto a.s., členové místní organizace Českého rybářského svazu a občané Bakova. Všichni jste srdečně zváni.

Mgr. Jana Štěpánová
starostka města

20.4.2009 0:41:00 - aktualizováno 19.1.2011 17:18:09 | přečteno 828x
load