Slovo starostky - červen 2011

slovo starostky 2011 06

Vážení občané,

právě se nacházíme na konci první poloviny roku a v souladu se schváleným rozpočtem města pracujeme na plnění cílů, které jsme si pro letošek vytyčili. Některé z těchto cílů jsou již dokončené - oprava ulice Na Výsluní, další etapa provedení obnovy parku na Mírovém náměstí,některé jsou v plném proudu - oprava sociálních zařízení ve školní družině, oprava střechy na domech na Mírovém náměstí, oprava střechy na zdravotním středisku, volnočasový areál II, obnova parku v Komenského sadech,a další jsou připravené k realizaci - další etapa statického zajištění hradu Zvířetice, oprava chodníku v Pražské ulici, instalace nového radaru nebo protisněhových zábran v mateřské školce.

Velkou a náročnou akcí bude rekonstrukce budovy základní školy, na jejíž realizaci se nám podařilo zajistit dotaci ve výši blížící se k 10 milionům korun. V současné době se dokončuje soutěž na zhotovitele tohoto stavebního díla a počátkem července musíme realizaci zahájit. Bohužel dotační řízení na Středočeském kraji probíhá velmi pomalu a já v okamžiku, kdy píšu tento článek, doposud nemám jedinou oficiální zprávu o výsledku dotačního řízení, byť jste se o této skutečnosti mohli dozvědět i z řádků Boleslavského deníku. Nerozumím tomuto postupu tím spíše, že se jedná o budovu základní školy a všem nám je jasné, že realizace musí probíhat během letních prázdnin. V souvislosti s tím jsme se s vedením základní školy dohodli na tom, že školní rok bude ukončen o tři dny dříve, kdy bude nařízeno ředitelské volno, tak aby učitelé mohli ještě do konce června připravit školu k předání zhotovitelské firmě. Doufám, že všichni rodiče pochopíte toto opatření, které je činěno z důvodu rozsahu rekonstrukce (oprava sociálních zařízení ve všech částech školy, výměna oken, oprava střechy a zateplení pavilonové části školy) a v zájmu Vašich dětí, pro které chceme zajistit lepší prostředí. Osobně je mi líto, že nebylo dosaženo možnosti zajistit také lepší vybavení pro naše děti, ale takováto možnost se nabízela v případě dotačního titulu z ROP Střední Čechy. Tak snad někdy příště.

Závěrem bych Vás ráda všechny osobně pozvala na 1. Pojizerský folklorní festival, organizovaný Folklorním souborem Furiant a městem Bakov nad Jizerou. Tento festival se bude konat v našem městě dne 9. 7. 2011 a vystoupí na něm mimo jiné v ČR jediný profesionální armádní soubor - VUS ONDRÁŠ. V předvečer festivalu 8. 7. 2011 se můžeme těšit na cimbálovou muziku a besedu s MUDr. Radimem Uzlem, který převzal nad naším festivalem záštitu. 

Mgr. Jana Štěpánová
starostka města

21.6.2011 15:19:00 - aktualizováno 21.6.2011 15:19:02 | přečteno 831x | magdalena.bulirova
load