Slovo starostky - únor 2014

Ples města

Vážení občané,

ještě jsme si ani nestačili užít letošní zimy, která je letos mimořádně mírná, alespoň tady u nás, a už zahajujeme s plnou parou práce na investičních akcích, s nimiž se letos musíme poprat.

Jak jsem Vás již informovala v minulém čísle Bakovska, jednou z investičních akcí bude oprava části hradu Zvířetice a budovy osadního výboru v Podhradí, kde bude vybudováno turistické informační centrum. Zastupitelé na svém lednovém jednání schválili přijetí dotace a podpis smlouvy s ROP Střední Čechy. Tato smlouva už je podepsaná a na plné obrátky připravujeme výběrové řízení na zhotovitele stavby. Musíme si opravdu pospíšit, neboť poskytovatel dotace zkrátil lhůty pro realizaci a veškeré práce na projektu musí být dokončeny do konce roku 2014, ačkoliv jsme plánovali dokončení až v první polovině roku 2015. To nám trochu komplikuje život při využívání hradu během roku a na hradě zřejmě nebudou moci proběhnout plánované svatby ani kulturní a společenské akce. Vše ještě upřesníme, jakmile bude znám zhotovitel stavby, se kterým projednáme nezbytná omezení vstupu do hradu v průběhu výstavby mostu a venkovního schodiště. Věřím však, že veškerá omezení, se kterými se budeme muset vypořádat, budou odčiněna zlepšením bezpečnosti a přístupu k naší kulturní památce.

Omezení, která nás letos čekají, bude ovšem více. Již počátkem března by měly být zahájeny práce na rekonstrukci ulice Husova - Boleslavská. Práce by měly započít na začátku Bakova u koupaliště a tím dojde k úplné uzavírce ulice Husova až k železniční zastávce. S hlavním investorem jednáme o možnosti zkrácení uzavírky, respektive rozdělení stavby na etapy. O konkrétních omezeních budete informování, jakmile bude jasný rozsah i čas uzavírky. Plánujeme také uskutečnit informační schůzku investorů, zástupců stavby a občanů, kde budou případné nejasnosti nebo podmínky vysvětleny.

Kromě investičních akcí je třeba se věnovat také dalším oblastem života. Po únorovém masopustním průvodu, který se konal v našem městě již potřetí, nás 1. března čeká 6. ples města, který nese podtitul Krásný. Všichni, kdo se podílíme na jeho přípravě, doufáme a věříme, že určitě takový bude, stejně tak jako naši tradiční hosté – členové TK Rytmus, kteří se postarají o krásné předtančení, a členové DS Tyl, kteří budou všichni krásní a někteří i krásnější. Chybět nebude ani krásná hudba, ani báječné koktejly.

Příjemné dny Vám přeje

Mgr. Jana Štěpánová, starostka města

14.2.2014 13:36:44 | přečteno 747x | magdalena.bulirova
load