Slovo starosty - březen 2021

Stavební práce

Vážení spoluobčané,

rád bych začal nějak pozitivně, nějakou pozvánkou na pěknou kulturní, společenskou, či sportovní událost ve městě, ale bohužel v tomto čísle Bakovska to ještě nebude.

Současná Covid situace není vůbec dobrá, a tak místo postupného uvolňování dochází k dalším a dalším opatřením a omezením. Sám jsem si v únoru Covid „vychutnal“ a musím konstatovat, že žádná „hitparáda“ to nebyla. Opatrujte se, jak jen to je možné, a nepodceňujte známá a funkční hygienická opatření. Stejně tak opětovně prosím o ohleduplnost vůči okolí při venkovním pohybu. V dnešní složité době a při řadě „zvláštních“ vládních rozhodnutí není úplně snadné být, jak se říká „v obraze“. Momentálně asi nejsledovanějšími koronavirovými tématy jsou „testování“ a „očkování“. Zde bych rád připomenul, že antigenní testování pro občany je možné v Bakově nad Jizerou zajistit po předchozí domluvě u MUDr. Ivy Turkové ve zdravotním středisku. Samotné očkování je pak přímo závislé na dostupnosti vakcín.

Pozitivní by mohl být příchod jara. Letošní zima, zejména pak únor, byla po letech hojná na mrazy i sníh, a tak prodloužení dne se slunečnými paprsky a teplotami nad bodem mrazu přijde určitě vhod.

A jak to už bývá, s příchodem jara začínají stavební práce, zejména pak na komunikacích, chodnících a výspravách sítí. Nejinak tomu je a bude také u nás na Bakovsku. Po zimních přípravných pracích a koordinačních schůzkách probíhá na náměstí realizace záměru plynařů; v ul. Boleslavská (od závor ke Floře) realizace záměru společnosti Vodovody a kanalizace, a.s., dále pokračujícího společně s plynaři do ul. Boženy Němcové; v ulicích 5. května, Macharova, Dvořákova, části ulic Na Výsluní a Svatojánské realizuje svůj záměr společnost ČEZ; na Malé Bělé pokračuje výstavba kanalizace a také začnou dokončovací práce na ul. Žižkova.

S těmito záměry budou samozřejmě souviset některá dopravní omezení, a proto prosím o obezřetnost, trpělivost a toleranci.

V životě lidském nic netrvá věčně, všechno jednou končí a zase začíná, nastávají situace, na které je potřeba reagovat a přijmout nové rozhodnutí, někdy zásadní. To je myslím případ Ing. Jana Babáka, který z důvodů nové výzvy v podobě zajímavé pracovní nabídky rezignoval k 28. 2. 2021 po téměř 16 letech na pozici zastupitele města Bakov nad Jizerou.

Vzhledem k uvedenému děkuji Ing. Babákovi za odvedenou práci pro město a přeji mu na „nové štaci“ vše jen a jen to dobré.

Uvolněné místo zastupitele převezme pan Miroslav Landa, kterému přeji hodně zdaru a těším se na spolupráci.

Pevné zdraví a opatrujte se.

Radim Šimáně, starosta města

17.3.2021 11:04:35 | přečteno 310x | magdalena.bulirova
load