Slovo starosty - březen 2022

penízeUK

Vážení spoluobčané,

nemohu začít jinak, než aktuálním děním na Ukrajině. Nebudu se dlouze rozepisovat, protože událostmi posledních dní jsou zahlceny všechny dostupné informační kanály a média. Situace se mění téměř každou minutu, a tak to, co platilo v době uzávěrky tohoto čísla Bakovska, je s největší pravděpodobností již jinak.

Nicméně jsem přesvědčen, že ohromná vlna solidarity, která se zvedla na podporu Ukrajiny, stále platí a platit bude.

Ve městě jsme zavedli také řadu opatření (více uvnitř zpravodaje) a já Vám na tomto místě jménem svým i jménem zastupitelů města mockrát děkuji za Vaše reakce, nabídku materiálu, pomoci a v neposlední řadě finanční prostředky zasílané na městem zřízený účet veřejné sbírky.

Snad jen ještě velká prosba – můžete-li nabídnout volné ubytovací kapacity, kontaktujte nás na příslušné telefonní lince.

Vypukl konflikt, se kterým nemáme a ani jsme nechtěli mít nikdy žádné zkušenosti. Bohužel je to skutečnost a je potřeba zaujmout osobní a profesní postoj. Jakákoli pomoc a spolupráce bude více jak potřebná.

V „bezstarostných“ dobách se říkalo, když nejde o život, jde s prominutím o ho… - to nyní na Ukrajině vůbec neplatí! Jde o hodně, o naši budoucnost, budoucnost našich dětí, svobodu, demokracii, mír v Evropě a ve světě!

V kontextu dění na Ukrajině se zdají ostatní záležitosti malicherné a druhořadé, nicméně je potřeba fungovat dále, i když podvědomí pracuje na plné obrátky. Vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám letošní zimy bylo možné pokračovat v započatých investičních akcích:

  • Rekonstrukce a stavební práce na Základní škole se blíží do svého finále.
  • Výstavba kanalizace na Malé Bělé má svůj termín dokončení 05/2022.
  • Kompletní rekonstrukce ul. Za Tratí I na Malé Bělé bude zahájena 1. 4. 2022 s plánovaným termínem dokončení 11/22.
  • Rekonstrukce mostků na Malé Bělé ve směru na Novou Ves (krajská investiční akce)- stavební práce po zimní technologické přestávce byly již zahájeny s předpokládaným termínem dokončení 08/2022.
  • Výstavba infrastruktury v lokalitě Výsluní je v plném proudu s předpokládaným termínem dokončení 10/2022.
  • Práce na údržbě a úpravě sídelní zeleně, v rámci dotační akce jsou v plném proudu.

Blíží se jaro, dochází k rozvolňování covidových opatření a skoro již to vypadalo na návrat do normálu. Bohužel ale došlo k dokonalému vystřízlivění a jsme úplně v jiné realitě. Nicméně zvládneme to – musíme!

Hodně štěstí a ještě jednou díky!

Radim Šimáně, starosta města


Finanční sbírka

finanční sbírka

finanční sbírka

 
 
16.3.2022 15:43:59 | přečteno 158x | magdalena.bulirova
load