Upozornění pro občany chovající drůbež a jiné ptactvo

drůbež

Dne 17.1.2023 Státní veterinární správa v souvislosti s výskytem ptačí chřipky nově rozšířila uzavřené pásmo na celý Bakov nad Jizerou a všechny místní části.

Nyní je tedy v uzavřeném pásmu celý Bakov nad Jizerou a všechny místní části. Občané, kteří již odevzdali soupis chovaných kusů nemusí tento soupis odevzdávat znovu. Omezení vyplývající z nařízení jsou nadále platná i v dříve vyhlášených částech města (Buda, Horka, Chudoplesy). 

V nově vymezeném pásmu ze dne 17.1.2023, tj. Bakov nad Jizerou, Malá Bělá, Zvířetice a Podhradí  se nařizuje všem chovatelům drůbeže, pernaté zvěře a jiných ptáků pořídit ikona souborusoupis chovaných kusů a tento soupis odevzdat městskému úřadu nejdéle do 25.1.2023.

Dále se nařizuje mj. provést opatření k zamezení kontaktu chovaných ptáků s volně žijícím ptactvem, zamezit kontaminaci vody a krmiva, omezuje se přemisťování chovaných kusů i násadových vajec. Plné znění tohoto nařízení a sčítací list najdete v příloze.

ikona souboruSčítací list je také k dispozici ve vestibulu budovy městského úřadu 

a odevzdat ho můžete vhozením do schránky tamtéž.

»» ikona souboru ikona souboruInformace pro drobnochovatele ««

V případě dotazů je možné volat Krajskou veterinární správu pro Středočeský kraj tel.: 326 724 655. 

V případě úhynu, nemocnosti nebo významného poklesu produkce, okamžitě kontaktujte krizovou linku Krajské veterinární správy tel.: 720 995 204.

Na městském úřadě je Vám v případě potřeby v úředních hodinách k dispozici odbor životního prostředí na tel.: 326 214 036.


Informace pro drobnochovatele

Ptaci chripka informace pro drobnochovatele

Ptaci chripka informace pro drobnochovatele

 
 
18.1.2023 14:32:35 | přečteno 788x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load