Vítání ptačího zpěvu

slavik

Letošní organizovaná vycházka za jarním ptačím zpěvem proběhne jižně od Kněžmostu, v lukách u Koprníku.

V sobotu 3. května bude sraz u čapího hnízda naproti budově sila ZZN před Koprníkem v půl sedmé ráno a do místa se před polednem vrátíme. Lze tam parkovat. Půjdeme nejvýš dva kilometry po dobré cestě a půjdeme za každého počasí. Součástí akce budou znovu odchyty ptactva za účelem kroužkování.

Prostředí, které navštívíme, je ornitologicky zajímavé. Uvidíme ptactvo vodní hladiny, rákosin, mokřadů a polí. Z druhů, které se dají slíbit předem, jsou skřivani, čápi a divoké husy. Možná uvidíme jeřáby, chytneme snad opět slavíka a budeme-li mít štěstí opravdu veliké, uvidíme slavíka modráčka, který podle prvotních pozorování v oblasti znovu po letech hnízdí. Uslyšíme kukačku a množství rákosníků. Cvrčilky, strnady, holuby hřivnáče. Představím zrekultivovanou skládku s mladým lesem, uvedu vzácný biokoridor, navazující na ptačí tahovou dálnici do krajiny Podbezdězí.

 Oproti vycházce bakovské a před rokem dolnobousovské, nabízí se tentokrát změna. Unikátní mokřad je navíc útočištěm mnoha obojživelníků i vzácných květin.

Věřím, že naše v pořadí již čtrnáctá vycházka bude důvodem pro krásné ohlížení za nevšedními zážitky. Psům na dopoledne doma vyjednejte hlídání, na pozorné návštěvníky se těší Pavel Kverek. 15.4.2014 11:56:53 | přečteno 790x | magdalena.bulirova
load