Co se stane s oblečením, které odložím do bílého kontejneru?

boty

Darované oblečení je předáváno Českému červenému kříži dle jeho dispozic - poslouží svému původnímu účelu především v rozvojových zemích.  

Dále jsou podporovány: Dům Matky Terezy HK, Farní Charita Chodov, Dům Ignáce Stuchlého Fryšták, Samari Zlín, Královská stezka o. p. s., Azylový dům pro matky s dětmi Kralupy n. Vltavou, Nadace Euronisa, Dětské centrum Veská, Centrum pro seniory Holešov, Jednota bratrská v Chrastavě a další. Textil nevyužitý pro charitativní účely společnost DIMATEX CS dále zpracovává na výrobu čistících hadrů, izolací nebo pro opětovnou výrobu oděvů. Z této komerční činnosti je část finančního výtěžku poukázána Českému červenému kříži na podporu jím vybraných humanitárních projektů.

Chcete-li přispět, odkládejte do těchto speciálních kontejnerů použitý a nepotřebný textil zabalený a zavázaný do igelitových tašek nebo pytlů. Volný textil se při vyvážení a manipulaci může znehodnotit.

Do kontejneru patří veškeré nepotřebné ošacení, ložní prádlo, záclony, bytové textilie, ručníky, ubrus, rovněž párovaná nositelná obuv a hračky. Do těchto kontejnerů nepatří koberce, matrace, molitan, stany, spací pytle, netextilní materiály, výrazně znečištěné a mokré textilie. Myslete prosím na to, že s tímto materiálem bude při zpracování ručně manipulováno.

Tímto sběrem a následnou recyklací všichni přispíváme ke zlepšení životního prostředí v našem městě. V roce 2014 bylo sesbíráno celkem 19, 172 tun sběrového textilu (o 4, 742 tun více než v roce 2013).

Zbyněk Hýzler, DiS.
referent OVŽP

17.2.2015 15:31:12 | přečteno 811x | magdalena.bulirova