Jarní výsadba 2018

Jarní výsadba a údržba zeleně

Oživily a zazelenaly se nám v Bakově nad Jizerou a místní části Buda tři lokality, které zvelebilo město prostřednictvím firmy Agarden zahrady s. r. o. Firma byla vybrána ve výběrovém řízení na Výsadbové práce – jaro 2018 v březnu t. r. a v půlce května díla zdárně dokončila.

V obci Buda vpravo za kapličkou Nanebevzetí Panny Marie vznikla alej 16 rozmanitých ovocných stromů, jež oživily fádní cestu z obce. Firma Agarden nám jej bude 10x za rok zalévat a po 2 roky zajišťovat následnou péči.

Na zdravotním středisku se kompletně změnil celý záhon. Byly zde vysázeny nové stromky, rostliny, dřeviny a trvalky a prostřední část oseta trávou. Pohled na zadní část zdravotního střediska se nyní ucelil a velmi osvěžil. Posuďte sami dle obrázku.

Třetí lokalitou, která se změnila k lepšímu, je park svaté Barbory, kde byly vysazen nový strom, zhotoven nový záhon s novými dřevinami, trvalkami, keři a travinami a namontovány 4 lavičky a 3 odpadkové koše. Uvidíte, až se posadíte na novou lavičku, potěší vaše oči park novým a barevnějším dojmem.

Samozřejmě, že nová výsadba potřebuje svou pravidelnou zálivku a údržbu, zvláště v letošních teplých dnech, které přišly o něco dříve. Technické četě města tedy přibyla práce o tyto lokality se zaléváním a udržováním této nové výsadby.

Děkuji tímto občanům, kteří se při návštěvách parků a záhonů budou z naší krásné zeleně těšit a zachovávat ji a vyhnou se jejímu poškozování a též děkuji za trpělivost při zalévání.

Přeji krásné již téměř letní dny.

Jana Najmanová
referent odboru stavebního a ŽP

Jarní údržba zeleně

ořez lip na Mírovém náměstí

ořez lip na Mírovém náměstí

 
pokácená bříza u stadionu u venkovního posezení

pokácená bříza u stadionu u venkovního posezení

 
údržba zeleně ve Školní ulici

údržba zeleně ve Školní ulici

 
 
6.6.2018 19:58:44 | přečteno 451x | magdalena.bulirova
load