Park pro seniory

Pohyb je prospěšný v každém věku, nejen pro děti a mladší. Starší lidé jsou z hlediska sportovních aktivit neprávem opomíjenou skupinou. Proto byly městem zakoupeny a posléze instalovány cvičební prvky určené hlavně pro seniory. Najdete je v parčíku za Domem s pečovatelskou službou ve Školní ulici.

Jedná se o lavičku s pedály, které jsou pevně ukotvené do země. Cvičením se procvičí a posílí celá dolní končetina, zvláště kolenní kloub, což ocení zejména lidé s klouby postiženými artrózou

Dalším je prvek s rotačním kotoučem. Na něm je možné procvičit končetinu horní, zvláště oblast ramena a lopatky.

Prvek pro ručkování a protažení - slouží k efektivnímu protažení a posílení svalů krku a zad, břišních a mezižeberní svalů,

Čtvrtým je prvek protahovací určený k protažení horních i dolních končetin. Madla na něm

jsou pro upevnění stability jako pevná opora.

Cvičení na těchto strojích je možné využít nejen na udržení a zlepšení kondice. Po poradě s lékařem či fyzioterapeutem je vhodné i k rehabilitaci po některých operačních zákrocích a při léčbě některých bolestivých stavů pohybového aparátu.

Cvičební prvky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, nejen pro seniory. Park může být i místem setkání a navázání nových osobních kontaktů. Je volně přístupný každému, kdo si chce zlepšit kondici a nemá kladný vztah k běhu, jízdě na kole či in - line bruslím.

Za zdravotní komisi Iva Turková

Park pro seniory

Park pro seniory

Park pro seniory

 
Park pro seniory

Park pro seniory

 
Park pro seniory

Park pro seniory

 
 
1.9.2011 12:56:00 - aktualizováno 1.9.2011 12:56:20 | přečteno 868x
load